Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   115 mln mieszkańców UE zagrożonych ubóstwem

Finanse

rss

115 mln mieszkańców UE zagrożonych ubóstwem

2012.02.10//  D. Pęgiel
Z danych opublikowanych przez unijne biuro statystyczne Eurostat wynika, że 23,4% ludności (115 milinów osób) było zagrożonych w 2010 roku ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. W Polsce ten odsetek był jeszcze większy - 27,8% (10 milionów osób) - czytamy na portalu Onet.pl, który powołuje się na PAP.
115 mln mieszkańców UE zagrożonych ubóstwem 115 mln mieszkańców UE...
115 mln mieszkańców UE zagrożonych ubóstwem ...było w 2010 roku...
115 mln mieszkańców UE zagrożonych ubóstwem ...zagrożonych ubóstwem

Okazuje się, że proporcjonalnie najwięcej osób, którym w 2010 roku zagrażało ubóstwo lub wykluczenie społeczne, było w Bułgarii (42%), Rumunii (41%), na Łotwie (38%), na Litwie (33%) i na Węgrzech (30%), Natomiast najmniej w Czechach (14%), Szwecji i Holandii (po 15%), Austrii, Finlandii i Luksemburgu (po 17%).

Zestawienie Eurostatu obejmuje osoby, które spełniają przynajmniej jeden z trzech warunków: żyją na granicy ubóstwa (już po uwzględnieniu finansowego wsparcia socjalnego), mają ciężką sytuację materialną (nie są w stanie opłacić rachunków) lub żyją w gospodarstwach domowych o "bardzo niskiej intensywności pracy".

Unijne biuro statystyczne podaje, że co 10. mieszkaniec Unii Europejskiej w wieku poniżej 59. roku życia mieszka w rodzinie, w której osoby pełnoletnie pracowały na przestrzeni minionego roku mniej niż 20% ich potencjału pracy. Najwyższy odsetek takich osób odnotowano w Wielkiej Brytanii i Belgii - po 13%; najmniejszy w Luksemburgu, Szwecji i Czechach - po 6%.

Eurostat zaznacza, że najbardziej zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym są dzieci. W 2010 roku 27% mieszkańców UE w wieku do 18. roku życia spełniło jeden z trzech wcześniej wspomnianych warunków. Wśród osób przedziale wiekowym 18-64 lata odsetek ten wynosi 23%, a wśród osób w wieku od 65 lat - 20%. W Polsce było to odpowiednio 30,8%, 27,6% i 24,4% - podała PAP.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: onet.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
115 mln mieszkańców UE zagrożonych ubóstwem

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   115 mln mieszkańców UE zagrożonych ubóstwem