Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   4,5 mln zł kosztuje miesięczne utrzymanie stadionów na Euro 2012

Finanse

rss

4,5 mln zł kosztuje miesięczne utrzymanie stadionów na Euro 2012

2012.04.07//  D. Pęgiel
"Dziennik Gazeta Prawna" podał, że utrzymanie wszystkich stadionów wybudowanych na mistrzostwa Europy w piłce nożnej kosztuje miesięcznie 4,5 miliona złotych. Zdaniem komentatorów zostały one postawione na miarę marzeń, a nie możliwości.

Zarządcy obiektów wzniesionych na Euro 2012 usilnie zastanawiają się jak je wykorzystać po piłkarskiej imprezie. Okazuje się, że z zapewnieniem rentowności tych inwestycji może być spory kłopot.
Daria Kulińska z Narodowego Centrum Sportu (operatora Stadionu Narodowego) przyznała w rozmowie z "DGP": W przypadku budowy stadionów nie była zakładana stopa zwrotu z inwestycji, ale przy optymalnym wykorzystaniu aktywów mogą one same się utrzymywać.

Miesięczne koszty utrzymania warszawskiego stadionu to prawie 1,5 miliona złotych. Kwota ta obejmuje ogrzewanie, prąd, wodę i ochronę. Obiekty w Gdański i Wrocławiu kosztują po milion złotych miesięcznie, a arena w Poznaniu - 0,5 miliona złotych (bez podatku od nieruchomości i trwałego zarządu).

"DGP" podaje, że stadiony mają czerpać pieniądze z trzech źródeł: imprez (z wykorzystaniem całych stadionów bądź samych lóż), sprzedaży praw sponsorskich i marketingowych oraz wynajmu powierzchni biur, centrów konferencyjnych, fitness klubów, sklepów kibica itd.

Według Jacka Bochenka - dyrektora grup sportowej w Deloitte -największym kłopotem w osiągnięciu rentowności owych obiektów może być poziom prezentowany przez drużyny piłkarskie. - Rentowność będzie wtedy, gdy ludzie przyjdą na mecze. Same eventy stadionów nie utrzymają - oznajmił Bochenek.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
4,5 mln zł kosztuje miesięczne utrzymanie stadionów na Euro 2012

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   4,5 mln zł kosztuje miesięczne utrzymanie stadionów na Euro 2012