Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   60% Polaków negatywnie ocenia pracę rządu

Polityka

rss

60% Polaków negatywnie ocenia pracę rządu

2011.12.23//  D. Pęgiel
53% ankietowanych Polaków twierdzi, że prezydent Bronisław Komorowski dobrze wypełnia swoje obowiązki. 39% badanych pozytywnie ocenia pracę premiera Donalda Tuska, a 31% ma dobrą opinię na temat rządu – wynika z grudniowego sondażu TNS OBOP. Badanie przeprowadzono w dniach 8-11 grudnia na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1004 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.
Donald Tusk
Donald Tusk Donald Tusk
Donald Tusk

Ponad połowa pytanych utrzymuje, że obecny prezydent dobrze wykonuje swoją pracę, przy czym 9% wyraża tę opinię w sposób zdecydowany. Przeciwne zdanie ma 35% ankietowanych; opinie zdecydowanie negatywną przejawia 11% z nich. 12% ankietowanych nie ma zdania na ten temat. W bieżącym miesiącu pozytywne oceny Bronisława Komorowskiego spadły w porównaniu do listopada o 7 punktów procentowych. Z kolei negatywne wzrosły z 28% do 35%.
Bronisław Komorowski
Bronisław Komorowski Bronisław Komorowski
Bronisław Komorowski

39% respondentów twierdzi, że Donald Tusk spełnia swoje obowiązki. 4% z nich ocenia go zdecydowanie pozytywnie. Natomiast 51% negatywnie odnosi się do pracy premier; 18% robi to w sposób zdecydowany. Kłopoty z oceną poczynań premiera ma 10% badanych. W grudniu nastąpił spadek opinii pozytywnych o 5 punktów procentowych wobec listopadowych wyników. Wzrósł z kolei udział negatywnych - z 45% do 51%.

60% ankietowanych Polaków wystawia negatywne oceny działalności rządu (19% z nich w sposób zdecydowany). Dobrze o działalności gabinetu Donalda Tuska wypowiada się 31% respondentów (1%  z nich w sposób zdecydowany). Zdania w tej kwestii nie ma 9% badanych - czytamy na portalu Wp.pl, który powołuje się na PAP.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wp.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
60% Polaków negatywnie ocenia pracę rządu

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   60% Polaków negatywnie ocenia pracę rządu