Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Agenta ubezpieczeniowego sprawdzisz w Internecie

Finanse

rss

Agenta ubezpieczeniowego sprawdzisz w Internecie

2013.03.02//  D. Pęgiel
Komisja Nadzoru Finansowego uruchomiła internetowy rejestr agentów ubezpieczeniowych. Za pomocą wyszukiwarki można dowiedzieć się, czy agent, który próbuje nam sprzedać polisę, naprawdę jest tym, za kogo się podaje.

"Ważne!!! Jeżeli osoba, która oferuje Państwu zawarcie jakiejkolwiek umowy ubezpieczenia, nie jest zarejestrowana w rejestrze agentów ubezpieczeniowych, może być oszustem. W takiej sytuacji lepiej nie zawierać jakichkolwiek umów i skontaktować się z Departamentem Licencji Ubezpieczeniowych i Emerytalnych pod numerem (022) 262 49 76 lub (022) 262 49 96" - czytamy na stronie internetowej nadzoru finansowego.
Nowe narzędzie pozwala sprawdzić osobę, która chce nam sprzedać ubezpieczenie. W Polsce jest blisko 34,1 tysiąca agentów, a tak zwanych "owiec" - prawie 151 tysięcy. "Agentem ubezpieczeniowym jest przedsiębiorca, który ma podpisaną umowę agencyjną z zakładem ubezpieczeń i jest wpisany do rejestru agentów ubezpieczeniowych. Agenci ubezpieczeniowi są bardzo często myleni z "osobami fizycznymi wykonującymi czynności agencyjne", w skrócie OWCA (można się także spotkać z określeniami subagent, pracownik agenta ubezpieczeniowego). Osoby wykonujące czynności agencyjne widnieją w rejestrze agentów ubezpieczeniowych online pod nazwą "pracownicy", a osoby z licencją pod nazwą "agenci" – informuje KNF.

Komisja Nadzoru Finansowego przyznaje, że rejestr powstał, gdyż miała wiele zapytań, głównie z zakładów ubezpieczeń, ale też od klientów, którzy chcieli dowiedzieć się, czy pośrednik działa legalnie.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wyborcza.biz


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Agenta ubezpieczeniowego sprawdzisz w Internecie

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Agenta ubezpieczeniowego sprawdzisz w Internecie