Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Akcesoria dla zwierząt - zbijesz na nich fortunę, wydasz na nie majątek

Finanse

rss

Akcesoria dla zwierząt - zbijesz na nich fortunę, wydasz na nie majątek

2014.05.03//  S. Sikorska
Większość z nas lubi zwierzęta, a do tego wielu z nas je posiada. Część preferuje psy, inni koty, jeszcze odmienni gryzonie czy ptaki. Niektórzy posiadają zwierzaki będące przedstawicielami kilku gatunków. Jak zauważają specjaliści, od lat regularnie wzrasta stopień naszego zaangażowania w opiekę nad pupilami. To natomiast sprawia, że dokonujemy coraz większych zakupów, nabywając produkty pomagające w ich pielęgnacji czy wychowaniu. I chociaż niektóre gadżety mogą wydawać się dziwaczne, to jednak zakres akcesoriów dla zwierząt dostępnych na rynku rozszerza się bezustannie. Ich twórcy często zarabiają krocie, natomiast opiekunowie zwierząt wydają fortunę na rozpieszczanie podopiecznych.
Biznes na akcesoriach dla zwierząt
Biznes na akcesoriach dla zwierząt
Biznes na akcesoriach dla zwierząt

Ubezpieczenie dla czworonoga wydaje się być jeszcze całkiem sensowne. Tym bardziej, że koszt nie jest duży i nie przekracza kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Niestety, w Polsce jeszcze trudno znaleźć restauracje z menu dla psów, jednak w Stanach Zjednoczonych już się takie pojawiają. Dla pupila można zamówić tam np. specjalne ciasteczka stworzone wyłącznie z myślą o czworonogach. W USA stworzono również DOG TV, czyli stację telewizyjną, która nadaje programy interesujące zwierzęta. Wbrew pozorom, nie jest to żaden żart, a raczej ciekawy sposób na odwrócenie uwagi psa od samotności. Pomaga to w zwalczaniu lęku separacyjnego i przyzwyczajaniu pupila do zostawania w domu bez urządzania demolki z rozpaczy, że jego ukochany pan wyszedł, zostawiając go samego w czterech ścianach. Co więcej, Purina – znany producent karm dla psów – stworzył specjalne reklamy karm dla psów, które oddziałują na emocje pupila, dzięki pojawiającym się w nich, wysokim dźwiękom niesłyszalnym dla człowieka, a odbieranym przez czworonogi.
Biznes na akcesoriach dla zwierząt
Biznes na akcesoriach dla zwierząt
Biznes na akcesoriach dla zwierząt

A feromony dla zwierząt? Niektórzy jeszcze nie zrozumieli sensu stosowania tych substancji w przypadku ludzi, a na rynku pojawiają się także te kierowane do psów, kotów, a nawet norek i innych pupili. Okazuje się, ze ich stosowanie ma sens, ponieważ – podobnie, jak telewizja – mają one uspokajać zwierzęta, które pozostają same w domu. Mniej sensowne są wózki dla zwierząt. Pomijając fakt, że wygląda to dość dziwacznie, to przecież przeciętny pies naprawdę chce spacerować o własnych siłach! Jeszcze bardziej dziwaczne wydają się być peruki dla zwierząt. Trudno określić, do czego służą, poza rozbawianiem właścicieli.
Biznes na akcesoriach dla zwierząt
Biznes na akcesoriach dla zwierząt
Biznes na akcesoriach dla zwierząt

Rynek pęka w szwach od nowych pomysłów na akcesoria dla zwierzaków. Dzwonki do drzwi pozwalające czworonogowi informować, że chce wrócić z podwórza do domu, meble zwiększające komfort życia zwierząt domowych i pozwalające im funkcjonować w warunkach zbliżonych do tych ludzkich, czy też biżuteria lub okulary - wszystko to można dostać, jak nie na polskim rynku, to przynajmniej zagranicą lub w sieci. Dość kontrowersyjnym pomysłem są też… sztuczne jądra dla psów! Tworzone z myślą o wykastrowanych samcach, mają sprawiać, że nadal będą wyglądać dostojnie.
Biznes na akcesoriach dla zwierząt
Biznes na akcesoriach dla zwierząt
Biznes na akcesoriach dla zwierząt

Szczególnie ciekawą kategorią produktów dla zwierząt są wspomniane meble. Można wśród nich znaleźć sofę dla kota, łóżeczka dla psów niewielkich ras, schodki pozwalające wygodnie do nich wejść, czy też jadalnię, czyli odpowiednio przystosowany, wysuwany blat z miskami na wodę i jedzenie. Przy tym wszystkim nawet ubranka dla zwierząt, które jeszcze jakiś czas temu były uważane za ekstrawagancję, teraz stają się praktycznie normą. I może rzeczywiście ich stosowanie jest logiczne, bo przecież nie wszystkie psy mają podszerstek czy bujną sierść i niektóre z nich naprawdę marzną. Podobnie jest z butami – lepiej założyć je psu, niż dopuszczać do tego, by kaleczył łapy o żwir czy odmrażał je sobie na srogim mrozie.
Biznes na akcesoriach dla zwierząt
Biznes na akcesoriach dla zwierząt
Biznes na akcesoriach dla zwierząt

Żyłą złota mogą być zabawki i przysmaki dla zwierząt. Pozwalają pupilom ciekawie spędzać czas, niektóre dodatkowo rozwijają, pomagają w nauce sztuczek. Przysmaki sprawiają radość, a do tego są przydatne przy tresowaniu. Ciekawostką jest także specjalna woda dla psów i kotów. Pierwsza ma smak wołowiny, a druga ryby. Choć jest to już trudniejszy temat, to jednak przydatne są również cmentarze dla zwierząt. Mimo, że jest ich na razie niewiele, to cieszą się sporą popularnością nawet w Polsce. Są naprawdę potrzebne, ponieważ zakopywanie zwłok ukochanego pupila w jakimkolwiek miejscu jest nielegalne, a poza tym, wielu właścicieli chce mieć pewność, że ich zwierzę zostało godnie potraktowane. Chcą też móc odwiedzać zwierzaka, czcząc jego pamięć i dbając o niego nawet po śmierci tak, jak o każdego członka rodziny.
Biznes na akcesoriach dla zwierząt
Biznes na akcesoriach dla zwierząt
Biznes na akcesoriach dla zwierząt

Analizując rynek akcesoriów dla zwierząt, można zauważyć, że przy odrobinie kreatywności, da się tu zarobić niemal na wszystkim. Miłośnicy braci mniejszych zrobią wiele, by lepiej żyło się ich pupilom, a także im samym. Warto więc zastanowić się nad tym, co jeszcze może przydać się zwierzakom i po prostu zacząć zbijać na tym fortunę. Tym bardziej, że jak widać, niekoniecznie musi to być coś rzeczywiście funkcjonalnego. Licząc na ludzką próżność, można osiągnąć naprawdę wiele. Wystarczy dodać, że wspomniane peruki dla zwierząt produkowane są od 20 lat i wciąż istnieje na nie popyt, a firma wytwarzająca okulary dla psów notuje zyski wynoszące rocznie ok. 5 mln dolarów!
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Akcesoria dla zwierząt - zbijesz na nich fortunę, wydasz na nie majątek

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Akcesoria dla zwierząt - zbijesz na nich fortunę, wydasz na nie majątek