Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Aleksander Gudzowaty - nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Firma

rss

Aleksander Gudzowaty - nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

2013.02.14//  D. Pęgiel
Nie żyje jeden z najbogatszych Polaków - Aleksander Gudzowaty. Biznesmen działał w branży gazowej. Za sprawą swojej firmy Bartimpex był przez wiele lat współwłaścicielem Europolgazu, który zarządzał polskim odcinkiem Gazociągu Jamalskiego. O jego śmierci poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa powołując się na pracowników Bartimpexu.
Gudzowaty przyszedł na świat w 1938 roku w Łodzi. Swój potężny majątek zdobył w latach 90. Wówczas handlował m.in. gazem ziemnym rosyjskiego Gazpromu, który trafiał do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w zamian za żywność i artykuły przemysłowe.

W 2008 jego fortunę szacowano na 3,7 mld zł. Zajął wtedy 9. miejsce na liście stu najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost" i na 56. na liście stu najbogatszych Europy Środkowo-Wschodniej tej samej gazety.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: IAR; foto: onet.pl, nowiny24.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Aleksander Gudzowaty - nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Aleksander Gudzowaty - nie żyje jeden z najbogatszych Polaków