Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Amerykanie zbroją się w broń palną po zamachu w Arizonie

Firma

rss

Amerykanie zbroją się w broń palną po zamachu w Arizonie

2011.01.13//  D. Pęgiel
W stanie Arizona odnotowano gwałtowny wzrost sprzedaży pistoletów Glock 19, takich samych, jak ten, z którego niedawno strzelał w Tucson 22-letni Jared Loughner. W ataku zginęło sześć osób a kilkanaście zostało rannych, w tym kongresmenka Gabrielle Giffords.

Sprawę poruszył austriacki dziennik Der Standard, który przytacza relację Grega Wolffa, właściciela dwóch sklepów z bronią w Arizonie. Gazeta przedstawia opinię, że Amerykanie postanowili przezornie zaopatrzyć się w właśnie w ten pistolet, ponieważ obawiają się, iż po zamachu władze mogą wprowadzić ograniczenia dotyczące zakupu broni.
Glock 19
Glock 19 Glock 19
Glock 19

Wolff przyznaje, że po tragicznych wydarzeniu w Tucson liczył się ze znacznym wzrostem zapotrzebowania na pistolety Glock i stosownie się do tego przygotował. Przewidywania sprawdziły się - dwa dni po zamachu sprzedał dwa razy więcej Glocków niż zwykle. Inni handlarze w tym stanie również odnotowali wzrost sprzedaży tego modelu, który u Wolffa kosztuje 499 dolarów.

Federalne Biuro Śledcze (FBI) poinformowało, że 10 stycznia, dwa dni po zamachu, sprzedaż broni krótkiej w stanie Arizona wzrosła o 60%, podczas gdy w skali całych Stanów Zjednoczonych – w porównaniu z 10 stycznia ubiegłego roku – zaledwie o 5%.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wp.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Amerykanie zbroją się w broń palną po zamachu w Arizonie

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Amerykanie zbroją się w broń palną po zamachu w Arizonie