Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Angela Merkel cieszy się największą popularnością

Polityka

rss

Angela Merkel cieszy się największą popularnością

2012.03.09//  D. Pęgiel
Agence France Presse opublikowała wyniki sondażu, z którego wynika, że na największe uznanie spośród liderów pięciu dużych państw europejskich może liczyć Angela Merkel. Najmniej popularny w tym gronie jest Nicolas Sarkozy - poinformowała Polska Agencja Prasowa, na którą powołuje się portal Tvp.pl.

Niemiecka kanclerz Angela Merkel i prezydent Francji Nicolas Sarkozy cieszą się w pięciu krajach (Francja, Hiszpania, Niemcy, Włochy, Wielka Brytania) podobnym wskaźnikiem rozpoznawalności. Odpowiednio jest to 93% i 92%. Przy czym francuski przywódca uzyskał 33% pozytywnych i 58% negatywnych opinii, a liderka CDU - 50% pozytywnych i 41% negatywnych ocen.
Angela Merkel
Angela Merkel Angela Merkel
Angela Merkel

Brytyjskiego premiera Davida Camerona rozpoznaje 88% respondentów. W sondażu opublikowanym przez AFP uzyskał on tyle samo opinii pozytywnych i negatywnych - po 44%. W przypadku przywódców z krótszym stażem większą rozpoznawalnością wśród ankietowanych Europejczyków może pochwalić się szef włoskiego rządu Mario Monti. Zna go 74% badanych; 36% ma na jego temat dobrą opinię i tyle samo ocenia go negatywnie.  
Nicolas Sarkozy
Nicolas Sarkozy Nicolas Sarkozy
Nicolas Sarkozy

Najmniej znany w tym towarzystwie jest niedawno wybrany premier Hiszpanii Mariano Rajoy. Rozpoznaje go 63% respondentów; 27% ma o nim pozytywne zdanie, a 34% - negatywne.

Sondaż został przeprowadzony za pośrednictwem Internetu przez francuski ośrodek BVA na zlecenie francuskiego dziennika 20 minutes w dniach 20-29 lutego. Uczestniczyło w nim 4217 osób powyżej 15. roku życia - czytamy na portalu Tvp.info, który powołuje się na PAP.
David Cameron
David Cameron David Cameron
David Cameron
Mario Monti
Mario Monti Mario Monti
Mario Monti
Mariano Rajoy
Mariano Rajoy Mariano Rajoy
Mariano Rajoy

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: tvp.info, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Angela Merkel cieszy się największą popularnością

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Gry

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Angela Merkel cieszy się największą popularnością