Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Arnold Schwarzenegger prezydentem UE?

Polityka

rss

Arnold Schwarzenegger prezydentem UE?

2011.04.21//  D. Pęgiel
Arnold Schwarzenegger - znany hollywoodzki aktor, który przez ostatnie osiem lat piastował stanowisko gubernatora amerykańskiego stanu Kalifornia - może ubiegać się o urząd prezydenta Unii Europejskiej. Z medialnych rewelacji wynika, że doradcy namawiają Schwarzeneggera, by powrócił na Stary Kontynent i stanął do walki o fotel unijnego lidera.
Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger

"Mail&Guardian", powołując się na "Newsweeka", oznajmił, że były kalifornijski gubernator nie zdecydował jeszcze co zamierza dalej robić, ale jego doradcy chcą, by powrócił do Europy i tu kontynuował polityczną karierę na stanowisku prezydenta Unii Europejskiej.

63-letni Schwarzenegger urodził się w Austrii. Zdaniem jednego z jego doradców aktor byłby idealnym kandydatem do fotela prezydenta UE. - Władze Unii Europejskiej będą próbowały znaleźć na to stanowisko osobę z większym autorytetem i bardziej znaną, która może zjednoczyć wszystkie kraje Europy – stwierdził Terry Timmen.

- Francuzi nie zgodzą się, żeby prezydentem Unii Europejskiej został Niemiec, a Niemcy będą przeciwko Włochowi. A co powiedzą na człowieka, który urodził się w Europie, odniósł sukces w Stanach Zjednoczonych, ale może wrócić, aby stać się dla zjednoczonej Europy takim Jerzym Waszyngtonem czy Tomaszem Jeffersonem? - pyta doradca Schwarzeneggera. Obecnie prezydentem Unii Europejskiej jest Herman van Rompuy.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: onet.pl; PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Arnold Schwarzenegger prezydentem UE?

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Arnold Schwarzenegger prezydentem UE?