Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Aukcja najdroższego na świecie naszyjnika już w październiku

Finanse

rss

Aukcja najdroższego na świecie naszyjnika już w październiku

2013.10.06//  S. Sikorska
Każdy, kto dysponuje 55 mln dolarów, może wziąć udział w aukcji najdroższego na świecie naszyjnika L’Incomparable. Został on stworzony przez firmę Mouawad z 90 diamentów ważących łącznie 230 karatów oraz znajdującego się w centralnym miejscu diamentu o wadze 407 karatów. To właśnie niesamowite zestawienie szlachetnych kamieni sprawiło, że stał się on najdroższym naszyjnikiem w historii. Zawrotna cena pozwoliła na wpisanie go do Księgi rekordów Guinessa. Zainteresowani taką inwestycją będą mogli wziąć udział w aukcji, która odbędzie się w dniach 11-20 października w Singapurze. L’Incomparable będzie głównym okazem XI edycji targów biżuterii JewelFest. Dla osób, których oszczędności są nieco skromniejsze, przygotowano szereg innych aukcji, na których licytowane będą elementy biżuteryjne o łącznej wartości przekraczającej 200 mln dolarów.
Najdroższe diamenty świata Najdroższy na świecie...
Najdroższe diamenty świata ..diamentowy naszyjnik...
Najdroższe diamenty świata ...L'Incomparable

Żółty diament, który stanowi najważniejszą część naszyjnika L’Incomparable, został znaleziony 30 lat temu w Demokratycznej Republice Konga wśród kopalnianych odpadów. Dzięki dokładnej obróbce jubilerskiej, dziś diament, którego wagę wylicza się dokładnie na 407,48 karata jest jednym z najpiękniejszych kamieni szlachetnych na świecie. Zachwyca  nie tylko gramaturą, ale też szlifem i barwą. W całym, ważącym 637 karatów naszyjniku znajdują się kamienie o różnych odcieniach i kształtach. Przy ich obróbce stosowano m.in. szlif gruszkowy, szmaragdowy oraz szlif radiant. Pięknie dopracowane fasety sprawiają, że każda kobieta oniemiałaby na widok takiego prezentu. Mężczyźni mogą być jednak w szoku – nawet najdroższy samochód świata, czyli sprzedane w tym roku, 50-letnie Ferrari 250 GTO kosztowało „zaledwie” 52 miliony dolarów.
Najdroższe diamenty świata
Najdroższe diamenty świata
Najdroższe diamenty świata

Cena L’Incomparable zdecydowanie przekroczyła wartość najsłynniejszych naszyjników na świecie. Ba, przebiła nawet stworzone z kamieni Steinmetz diamentowe bikini warte „jedynie” 30 mln dolarów. Nowy rekordzista swoją ceną ponad dwukrotnie przewyższa słynny naszyjnik Hope, znany też jako Serce Oceanu, którego wartość wyceniana jest na 20 mln dolarów. Wyprzedza również zachwycającą kolię Chopard Magnificent Diamond and Emerald Necklace, która została wykonana ze szmaragdów o łącznej wadze 191 karatów i z diamentów ważących ogółem 16 karatów. Koszt kolii to drobne 3 mln dolarów.
Najdroższe diamenty świata Bikini z diamentami Steinmetz
Najdroższe diamenty świata Hope - Serce Oceanu
Najdroższe diamenty świata Chopard Magnificent Diamond and Emerald Necklace

Dla wszystkich miłośników drogich kamieni tegoroczna jesień zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Już po singapurskim JewelFest, 15 listopada w domu aukcyjnym Sotheby’s w Genewie odbędzie się licytacja najdroższego w historii różowego diamentu Pink Star. Eksperci przewidują, że może on zostać sprzedany nawet za 60 mln dolarów. Tym samym, Różowa Gwiazda wyprzedziłaby dotychczasowego rekordzistę, czyli sprzedany w 2010r. diament Graff Pink. Ważący 24,78 karata kamień osiągnął cenę 46,2 mln dolarów.
Najdroższe diamenty świata Aukcja Pink Star...
Najdroższe diamenty świata ...już w listopadzie
Najdroższe diamenty świata Graff Pink

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Aukcja najdroższego na świecie naszyjnika już w październiku

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Aukcja najdroższego na świecie naszyjnika już w październiku