Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Bank Cypru potrąci 37,5% od wkładów powyżej 100 tys. euro

Finanse

rss

Bank Cypru potrąci 37,5% od wkładów powyżej 100 tys. euro

2013.03.30//  D. Pęgiel
Tagi: Banki Euro Cypr
Cypryjska państwowa telewizja RIK poinformowała, że w ramach ratowania zagrożonego upadkiem Banku Cypru potrącone zostanie 37,5% od wkładów powyżej 100 tysięcy euro. Informacja ta ma pochodzić z tamtejszego banku centralnego. Komentatorzy zaznaczają, iż to znacznie więcej niż się wcześniej spodziewano, mimo że niektóre prognozy wskazywały na 30-procentową redukcję wkładów bankowych.
Bank Cypru potrąci 37,5% od wkładów powyżej 100 tys. euro Bank Cypru potrąci...
Bank Cypru potrąci 37,5% od wkładów powyżej 100 tys. euro ...37,5% od wkładów...
Bank Cypru potrąci 37,5% od wkładów powyżej 100 tys. euro ...powyżej 100 tys. euro

Podobne informacje ujawnia na swojej stronie internetowej dziennik "Kathimerini". Gazeta dodaje, że drugi co do wielkości cypryjski bank – Laiki zostanie podzielony na dwie części: zdrowe aktywa i nieściągalne wierzytelności. Z medialnych doniesień wynika, że syndyk masy upadłościowej ma się w następnych latach starać o środki na częściowe zadośćuczynienie dla poszkodowanych inwestorów, sprzedając nieruchomości i egzekwując nietrafione kredyty.
Przeczytaj także: Cypr wprowadza czasowe ograniczenie przepływów kapitałowych banków »Przypomnijmy, że w nocy z niedzieli na poniedziałek ministrowie finansów strefy euro uzgodnili warunki pomocy dla Cypru. Otrzyma on finansowe wsparcie od eurolandu i Międzynarodowego Funduszu Walutowego w wysokości 10 mld euro. Pieniądze te mają zostać przeznaczone na ratowanie cypryjskiego sektora bankowego. W zamian za to władze Cypru mają przeprowadzić restrukturyzację sektora bankowego oraz konsolidację finansów, reformy strukturalne i prywatyzację.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Bank Cypru potrąci 37,5% od wkładów powyżej 100 tys. euro

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Bank Cypru potrąci 37,5% od wkładów powyżej 100 tys. euro