Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Banki wydały 1,2 mld zł na reklamę

Firma

rss

Banki wydały 1,2 mld zł na reklamę

2012.01.05//  D. Pęgiel
Z wyliczeń firmy Kantar Media wynika, że od stycznia do listopada poprzedniego roku banki przeznaczyły na reklamę w telewizji, kinie, radiu, prasie i na billboardach 1,2 miliarda złotych. Tak gigantyczne inwestycje na promocję pozwoliły im wypracować w 2011 roku rekordowe zyski. Okazuje się, że najwięcej pieniędzy przeznaczono na reklamę kredytów, a najgłośniejsze były kampanie rachunków - czytamy na portalu Pb.pl.
Banki wydały 1,2 mld zł na reklamy
Banki wydały 1,2 mld zł na reklamy Banki wydały 1,2 mld zł na reklamę
Banki wydały 1,2 mld zł na reklamy

Komentatorzy podkreślają, że są to dane cennikowe, od których reklamodawcy uzyskują znaczne zniżki. Jednak nawet przy takim założeniu środki przeznaczone na cele reklamowe w ubiegłym roku były o wiele wyższe niż w ciągu 11 miesięcy 2010 roku. Wówczas koszty, które również określono według oficjalnych taryf, osiągnęły 860 milionów złotych.
Najwięcej pieniędzy na ten cel przeznaczył PKO BP. Lider branży wydał na reklamę 132 miliony złotych. Jest to kwota niemal 2,5 razy większa niż w roku wcześniejszym. Na drugim miejscu tego zestawienia znalazł się BZ WBK z budżetem 91 milionów złotych.
Komentatorzy zaznaczają, że spoty z Antonio Banderasem były znacznie droższe od tych z Gerardem Depardieu. Francuski aktor oferował wówczas za otwarcie rachunku po 100 złotych matkom, żonom i córkom. Bank przeznaczył wtedy na reklamę 55 milionów złotych.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: pb.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Banki wydały 1,2 mld zł na reklamę

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Banki wydały 1,2 mld zł na reklamę