Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Barack Obama apeluje o rozwiązanie kryzysu strefy euro

Polityka

rss

Barack Obama apeluje o rozwiązanie kryzysu strefy euro

2011.12.09//  D. Pęgiel
Przywódca Stanów Zjednoczonych Barack Obama kolejny raz wyraził zaniepokojenie kryzysem w strefie euro i zaapelował do przywódców Unii Europejskiej o jego jak najszybsze rozwiązanie – czytamy na portalach Usatoday.com i Tucsoncitizen.com. Zdaniem komentatorów problemy eurolandu zagrażają pośrednio reelekcji Obamy w 2012 roku.
Barack Obama
Barack Obama Barack Obama
Barack Obama

Amerykański prezydent oznajmił, że Europa jest wystarczająco bogatym kontynentem, dlatego powinna poradzić sobie z kryzysem strefy euro. Jego zdaniem przywódcy Unii Europejskiej muszą uspokoić rynki, wykazując wolę polityczną i zapewniając, że takie państwa jak Włochy są w stanie spłacić swoje zobowiązania.
Przeczytaj także: David Cameron chce gwarancji dla Wielkiej Brytanii przy reformie eurolandu » Komentatorzy twierdzą, iż administracja Baracka Obamy obawia się, że w przypadku pogłębienia kryzysu w strefie euro i doprowadzenia do recesji, miałaby ona zasięg globalny. W ten sposób ucierpiałaby także gospodarka USA, co z kolei mogłoby się odbić na powodzeniu reelekcji obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych.
Przeczytaj także: Robert Gwiazdowski: euro było skazane na ekonomiczną porażkę » W związku z tym od kilku tygodni amerykański rząd namawia europejskich polityków do śmiałych posunięć, które pozwoliłyby zadłużonym państwom spłacać ich długi.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Usatoday.com, Tucsoncitizen.com


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Barack Obama apeluje o rozwiązanie kryzysu strefy euro

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Barack Obama apeluje o rozwiązanie kryzysu strefy euro