Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Barack Obama grozi Chinom wz. z zaniżaniem kursu juana

Finanse

rss

Barack Obama grozi Chinom wz. z zaniżaniem kursu juana

2011.11.13//  D. Pęgiel
Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama oznajmił podczas szczytu Współpracy Ekonomicznej Azji i Pacyfiku (APEC) w Honolulu, że Chiny "muszą grać zgodnie z zasadami" w kwestiach walutowych i handlowych. Jeśli tak się nie stanie, Państwo Środka narazi się na amerykańskie kroki odwetowe.

Wcześniej przywódca USA oskarżył Pekin o zaniżanie kursu juana i zaznaczył, że wzrost kursu chińskiej waluty byłby korzystny dla światowej gospodarki. W mowie wygłoszonej na szczycie państw APEC, Obama zaznaczył także, że Stany Zjednoczone nie mogą chronić praw do swojej własności intelektualnej w Chinach.
Przeczytaj także: Barack Obama najpotężniejszym człowiekiem świata według magazynu "Forbes" » Z kolei chiński prezydent Hu Jintao domagał się zwiększenia znaczenia Państw Środka jako nowego mocarstwa światowego. Ponadto zaznaczył, iż Pekin opowiada się za obecnie istniejącymi infrastrukturami w dziedzinie handlu, które woli od nowych inicjatyw Waszyngtonu. Amerykański rząd proponuje m.in. stworzenie strefy wolnego handlu w rejonie Azji i Pacyfiku.
Barack Obama grozi Chinom wz. z zaniżaniem kursu juana
Barack Obama grozi Chinom wz. z zaniżaniem kursu juana Barack Obama
Barack Obama grozi Chinom wz. z zaniżaniem kursu juana

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wp.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Barack Obama grozi Chinom wz. z zaniżaniem kursu juana

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Barack Obama grozi Chinom wz. z zaniżaniem kursu juana