Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Branża internetowa potrzebuje pracowników

Firma

rss

Branża internetowa potrzebuje pracowników

2011.07.28//  D. Pęgiel
Trwa intensywny nabór pracowników w branży internetowej. Zatrudnienie znajdują nie tylko programiści czy inżynierowie, wiele ofert skierowanych jest również do humanistów – informuje na swoich stronach internetowych "Rzeczpospolita". Zdaniem gazety co najmniej kilkanaście tysięcy osób pracuje obecnie w naszym kraju w branży internetowej. Precyzyjne szacunki utrudnia prężny rozwój tej dziedziny gospodarki. Stale rośnie też liczba nowych internetowych specjalizacji zawodowych. Część z nich jeszcze kilka miesięcy temu w ogóle nie istniała.
Branża internetowa potrzebuje pracowników
Branża internetowa potrzebuje pracowników Branża internetowa potrzebuje pracowników
Branża internetowa potrzebuje pracowników

Największe możliwości zatrudnienia wiążą się z rozwojem mediów społecznościowych (social media), a także interaktywnych agencji marketingowych i reklamowych. - Brakuje wykwalifikowanych specjalistów, dlatego uruchomiliśmy program staży i sami uczymy kandydatów z którymi chcemy się związać na dłużej – mówi Agnieszka Rzemińska z VanguardPR, firmy zajmującej się internetowym PR.

Rozpiętość wynagrodzenia w tego typu przedsiębiorstwach jest spora i zależy od dział oraz stanowiska. Jak donosi "Rzeczpospolita", w stolicy pracownicy dużych agencji w dziale obsługi klienta mogą liczyć na 3-4 tys. zł brutto miesięcznie, doświadczeni specjaliści z działów technicznych na blisko 10 tys., a kadra menedżerska na 15–20 tys. zł brutto miesięcznie.

Specjalista social media to zawód, który pojawił się w naszym kraju zaledwie kilka miesięcy temu. Osoba na tym stanowisku odpowiada za wizerunek danej marki w takich mediach jak: Facebook, NK, Twitter czy Blip. Jego zadaniem jest budowanie relacji z konsumentami i łączenie PR z marketingiem i reklamą.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Rzeczpospolita, rp.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Branża internetowa potrzebuje pracowników

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Branża internetowa potrzebuje pracowników