Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Carlsberg Polska - zielona wyspa na krajowym rynku piwa

Firma

rss

Carlsberg Polska - zielona wyspa na krajowym rynku piwa

2011.10.12//  D. Pęgiel
Mimo że sytuacja na rynku piwa nie prezentuje się zbyt kolorowo i według specjalistów sprzedaż tego trunku wzrośnie zaledwie o 1-2%, istnieją na nim zielone wyspy. Carlsberg Polska oznajmił, że jego sprzedaż w bieżącym roku rośnie w tempie dwucyfrowym. Dzieje się tak zarówno pod względem ilościowym jak i jakościowym.
Carlsberg Polska - zielona wyspa na rynku piwa Carlsberg Polska oznajmił...
Carlsberg Polska - zielona wyspa na rynku piwa ...że jego sprzedaż w bieżącym roku...
Carlsberg Polska - zielona wyspa na rynku piwa ...rośnie w tempie dwucyfrowym

Jacek Pastuszka - prezes Carlsberg Polska, trzeciego producenta piwa w naszym kraju - oznajmił, że w okresie 12 miesięcy (zakończonych w sierpniu 2011 roku) ilościowe udziały rynkowe Carlsberg Polska podskoczyły o 2,3 punktu procentowego do 17,6%. Podkreślił, iż wśród 10 największych marek piwnych w Polsce na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy rosły tylko cztery, w tym należące do Carlsberg Polska: Harnaś, Okocim i Kasztelan. Sytuacja ta ma być efektem m.in. skutecznych działań marketingowych.
Przeczytaj także: Harnaś z tytułem najszybciej rosnącej marki wśród piw » Zdaniem Pastuszka udziały w rynku zwiększają w tym roku również piwa sprzedawane pod markami sieci handlowych. Wiele świadczy o tym, że ofensywa Carlsberga i marek sieci handlowych prawdopodobnie wpłynęła na osłabienie pozycji dwóch największych firm na rynku: Kompanii Piwowarskiej oraz Grupy Żywiec.
Przeczytaj także: Polacy piją coraz tańsze piwa » Kompania nie może jednak obnosić się ze swoimi wynikami do 20 października, kiedy jej właściciel SABMiller opublikuje raport o działalności handlowej. Natomiast Grupa Żywiec twierdzi, że jej pozycja rynkowa w ostatnim czasie nie pogorszyła się. 
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: onet.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Carlsberg Polska - zielona wyspa na krajowym rynku piwa

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Carlsberg Polska - zielona wyspa na krajowym rynku piwa