Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Chcesz inwestować w nieruchomości? Kup zamek!

Firma

rss

Chcesz inwestować w nieruchomości? Kup zamek!

2014.04.15//  S. Sikorska
Inwestycje w nieruchomości są zwykle bardzo opłacalne. Trzeba jedynie wiedzieć, gdzie i jaki budynek wybrać. To wystarczy, żeby zrobić na nim interes życia. Co ciekawe, niekoniecznie musi chodzić o zakup budowli, która będzie udostępniana pod wynajem. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się zabytkowe dworki i zamki, które stają się nieruchomościami komercyjnymi. Można je zmodernizować i utworzyć w nich ośrodek odnowy biologicznej, muzeum, restaurację, centrum konferencyjne, a nawet hotel.
Inwestycja w zamek W dawnym zamku...
Inwestycja w zamek ...można urządzić...
Inwestycja w zamek ...wspaniałe SPA

Oczywiście, aby przygotować zabytkową budowlę do użytku, należy wcześniej przeprowadzić w niej szereg remontów. Czasem ich koszt jest naprawdę horrendalny, dlatego warto poszukać opcji dofinansowania. Można skorzystać z niektórych dotacji unijnych, bądź też wnioskować o pomoc finansową w renowacji uzyskiwaną od rządu. Ta druga jest możliwa, jeśli zabytek ma znaczenie dla polskiej historii lub dla dziejów danego regionu, a jego odnowienie jest traktowane jako ratowanie dziedzictwa narodowego. Fundusze z UE można natomiast otrzymać w ramach programów rozwoju regionalnego.
Inwestycja w zamek Budowla sprawdzi się...
Inwestycja w zamek ...także jako klimatyczna,...
Inwestycja w zamek ...luksusowa restauracja

Zanim jednak rozpoczniemy odrestaurowywanie zabytku, powinniśmy ustalić, w jaki sposób zamierzamy go zagospodarować. Pamiętajmy przy tym, by snując plany, wziąć pod uwagę nie tylko architekturę samego budynku, ale również jego otoczenie. Być może to właśnie ono będzie mocną stroną rozkręcanego przez nas biznesu. Jeśli np. marzy nam się wielkie SPA, to z pewnością przyda się park w okolicy lub chociaż czyste jezioro. Decydując się na centrum konferencyjne upewnijmy się, czy w okolicy nie ma problemów z łączami telekomunikacyjnymi.
Inwestycja w zamek W starych dworkach...
Inwestycja w zamek ...można też urządzić...
Inwestycja w zamek ...regionalne muzeum

Jeżeli nieruchomość znajduje się w miejscu odległym od większych skupisk ludzkich, być może będzie trzeba zadbać o odpowiednią infrastrukturę drogową. Nie zawsze można w tej kwestii liczyć na drogi publiczne, więc istnieje ryzyko, że zostaniemy zmuszeni do usypania drogi, która może nie będzie wyróżniała się najwyższą jakością, ale pozwoli na bezpieczny przejazd różnego typu samochodów. Nie bierzmy pod uwagę wyłącznie tych osobowych – pamiętajmy, że bez względu na charakter naszej działalności, potrzebne będą też dostawy różnych produktów, więc trasa musi być przejezdna także dla samochodów dostawczych.
Inwestycja w zamek Zainteresowaniem cieszą się...
Inwestycja w zamek ...także sale konferencyjne...
Inwestycja w zamek ...w dawnych pałacach i dworach

Zachęcając do inwestycji w zabytkowe nieruchomości będące niegdyś świetnymi pałacami czy dworkami magnackimi, warto dodać, że ze względu na aktualny, często fatalny stan są one naprawdę niedrogie. Z analiz przeprowadzonych przez firmę Lion’s House wynika, że ich ceny niejednokrotnie są zbliżone do kosztów, jakie poniesiemy kupując mieszkanie w jednym z większych polskich miast. Oznacza to, że wielu Polaków nie powinno mieć problemów ze sfinansowaniem takiej inwestycji. Kłopoty zaczynają się dopiero w momencie, gdy trzeba odrestaurować budynek. Niestety, mimo wspomnianych opcji dofinansowania, nie zawsze udaje się otrzymać tego typu pomoc, dlatego trzeba zastanowić się nad innymi możliwościami.
Inwestycja w zamek W zabytkowych nieruchomościach...
Inwestycja w zamek ...można otworzyć też...
Inwestycja w zamek ...wyjątkowy hotel

Oczywiście, można spróbować zaciągnąć kredyt, jednak najpierw oszacujmy, czy planowana przez nas działalność rzeczywiście przyniesie takie zyski, które pozwolą nam utrzymać interes, jednocześnie spłacając zadłużenie. Na wszelki wypadek, zastanówmy się nad połączeniem kilku opcji. Dość popularne są ośrodki SPA połączone z restauracjami i centrami konferencyjnymi, centra wraz z restauracjami, basenem i siłownią czy hotele z restauracjami, basenem oraz centrami udostępnianymi do organizacji konferencji. Niemniej jednak, sprawdzić może się też muzeum, jednak ta opcja jest sensowna wyłącznie wtedy, gdy rzeczywiście dysponujemy ciekawymi eksponatami, które będą zachęcały do odwiedzin tysiące ludzi.

Dotychczasowe inwestycje w pałace oraz dworki pokazały, że można na tym naprawdę zarobić. Niektóre, odnowione nieruchomości tego typu są tak oblegane, że trudno zarezerwować wolny termin  noclegowy. Wszystko wskazuje na to, że Polacy uwielbiają nocować w zabytkowych hotelach i stołować się w restauracjach otwieranych w starych, klimatycznych wnętrzach. Podkreśla się jednak, że na popularność takich miejsc wpływa nie tylko ich położenie, ale również, a być może przede wszystkim, zakres oferowanych usług oraz ich standard. Jeśli więc mamy pomysł na biznes – może lepiej podjąć ryzyko i dać sobie szansę na znaczne zyski, zamiast kupować standardowe mieszkanie? Jeśli interes wypali, to w przyszłości będzie nas stać na kilka takich mieszkań położonych choćby w samym centrum stolicy.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Chcesz inwestować w nieruchomości? Kup zamek!

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

  • Po zeszłorocznym sukcesie, ASICS wprowadza na rynek nowy, ulepszony NOVABLAST 2 z jeszcze lepszą...

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Chcesz inwestować w nieruchomości? Kup zamek!