Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Chiny zaskoczyły świat swoją gospodarką

Finanse

rss

Chiny zaskoczyły świat swoją gospodarką

2011.01.20//  D. Pęgiel
Z oficjalnych danych przedstawionych przez władze w Pekinie wynika, iż gospodarka Chin urosła szybciej, niż przewidywali specjaliści. Jednocześnie jednak Państwo Środka odnotowuje znaczny wzrost cen, co może niedługo stać się problemem dla tamtejszych rzadzących.

Narodowe Biuro Statystyczne poinformowało dzisiaj, iż produkt krajowy brutto wzrósł w ubiegłym roku o 10,3%, zaś inflacja wyniosła 3,3%. Oba wskaźniki wzrosły bardziej, niż przewidywali eksperci. Analitycy spodziewali się wzrostu PKB na poziomie 10,1%. Natomiast rząd wyznaczył cel inflacyjny wysokości 3%.
Chiny zaskoczyły świat swoją gospodarką
Chiny zaskoczyły świat swoją gospodarką Chiny zaskoczyły świat swoją gospodarką
Chiny zaskoczyły świat swoją gospodarką

Przedstawione dane ukazują także niewielki stopień zależności gospodarki Chin od eksportu – 9,5% wzrostu wypracowały w tym państwie krajowe inwestycje i konsumpcja, a eksport zaledwie 0,8%.

Zdaniem ekonomisty Banku OCBC w Singapurze Dongming Xie, tendencja wzrostowa gospodarki nadal jest silna, jednak uwaga rynku skupia się na inflacji, która będzie dla Chin wyzwaniem w tym roku.

Specjaliści, na których powołuje się agencja Reutera, twierdzą, że inflacja w 2011 roku wyniesie w Chinach 4,3%, zaś wzrost PKB zmniejszy się do 9,3%.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: dziennik.pl; PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Chiny zaskoczyły świat swoją gospodarką

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Chiny zaskoczyły świat swoją gospodarką