Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Chorzy szturmują apteki

Prawo

rss

Chorzy szturmują apteki

2011.12.24//  D. Pęgiel
Dziennik "Rzeczpospolita" poinformował, że chorzy szturmują apteki przed wejściem w życie nowej ustawy refundacyjnej. Zdaniem gazety obawiają się oni, iż od początku przyszłego roku nie zrealizują recept przez zamieszanie w związku z nowymi przepisami.

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" Grzegorz Kasprowicz - właściciel apteki przy ul. Fabrycznej w Warszawie - przyznał, że ma bardzo wielu klientów. Według niego taka sytuacja przed świętami jest nietypowa. Z kolei pani Kamila z Warszawy oznajmiła, że lekarka poleciła jej, by leki wykupiła jeszcze w grudniu, gdyż popem mogą być kłopoty z receptami.
Chorzy szturmują apteki Chorzy szturmują apteki...
Chorzy szturmują apteki ...przed wejściem w życie...
Chorzy szturmują apteki ...nowej ustawy refundacyjnej

Kasprowicz uważa, że wiele aptek nie podpisało jeszcze umów z Narodowym Funduszem Zdrowia na sprzedaż leków refundowanych w 2012 roku. Jego zdaniem niesie to ze sobą duże zagrożenie dla pacjentów. Bez kontraktu apteka nie może handlować lekami z dopłatą NFZ. Wiele z nich nie chce podpisać takich umów, ponieważ uważają je za zbyt restrykcyjne - np. za zrealizowanie nieczytelnej recepty grozi kara sięgająca nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Mimo że Naczelna Rada Aptekarska wycofała się z apelu o niepodpisywanie porozumień z Narodowym Funduszem Zdrowia, część aptek nadal nie podpisała umów i zapowiada protest w tej sprawie.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Rzeczpospolita


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Chorzy szturmują apteki

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Chorzy szturmują apteki