Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Co trzeci Polak chce wyemigrować

Finanse

rss

Co trzeci Polak chce wyemigrować

2013.04.15//  P. Rączka
Tagi: Praca Polska
Jak wynika z badań przeprowadzonych dla Work Service, 28,9 proc. czynnych zawodowo Polaków jest skłonnych wyjechać do pracy za granicę. - Coraz więcej osób w wieku 18-45 lat jest skłonnych do pracy za granicą. Co ciekawe, nadal największą grupą gotową do emigracji są osoby w wieku 45-54 lat. Około jedna piąta respondentów do 54 roku życia bierze pod uwagę podjęcie zatrudnienia poza Polską. To niepokojące dane, ponieważ wyjazd tylu osób w wieku produkcyjnym, byłby dla Polski ogromną stratą - powiedział dyrektor działu rozwoju rynków w Work Service Krzysztof Inglot.
Co trzeci Polak chce wyemigrować
Co trzeci Polak chce wyemigrować
Co trzeci Polak chce wyemigrować

Wciąż najpopularniejszym kierunkiem są Niemcy. Najwięcej osób, które chciałby wyjechać to bezrobotni, a także te które zamieszkują tereny wiejskie. Jeśli chodzi o osoby bezrobotne, ale te z wykształceniem, to jest im trudniej podjąć decyzję, bowiem obawiają się one, że zostaną przekwalifikowane. Praca wymagająca niskich kompetencji za wyższą stawkę, nie zawsze jest zatem tym czego szukają po studiach.

"Potwierdziły się nasze zeszłoroczne przewidywania, że do wzrostu chętnych do wyjazdu za granicę potrzeba, aby Polacy dowiedzieli się, jak wyjechać i sobie poradzić na obczyźnie. Niektórzy znajomi i krewni już wrócili z nową porcją porad dla tych, którzy rozważają wyjazd. Podjęciu decyzji o wyjeździe sprzyja także ogólna niestabilność zatrudnienia, która często dotyka nisko wykwalifikowanych pracowników" - dodał prezes Work Service Tomasz Hanczarek, cytowany w komunikacie." - czytamy w komunikacie Work Service.

W okresie 2000–2012 wymeldowało się 298,9 tys. osób, czyli średniej wielkości miasto. Z najnowszego spisu powszechnego wynika, że za granicą przez ponad rok przebywa obecnie 1,5 mln Polaków.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Co trzeci Polak chce wyemigrować
 / 
Komentarze do: Co trzeci Polak chce wyemigrować
bene pisze:

" To niepokojące dane, ponieważ wyjazd tylu osób w wieku produkcyjnym, byłby dla Polski ogromną stratą - " To gdzie jest praca dla tych młodych i produktywnych ludzi ???

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Co trzeci Polak chce wyemigrować