Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Co zrobić, żeby zarabiać więcej?

Finanse

rss

Co zrobić, żeby zarabiać więcej?

2019.12.22//  P. Potocki

Prawdopodobnie nie raz słyszałeś, że aby zmienić coś na lepsze, wystarczy zadbać o odpowiednie nastawienie oraz motywację. Chociaż to oklepane stwierdzenie, to jest w nim dużo prawdy. Jeśli chcesz osiągać sukcesy i zarabiać więcej, przyda Ci się również odpowiednia wiedza. Postanowiliśmy zebrać informacje, których potrzebujesz w jednym miejscu. Dzięki naszym wskazówkom zwiększysz swoje szanse, nie tylko na większe zarobki, ale i sukces w swojej branży.


Dlaczego twoja kariera stoi w miejscu?
Osoby, które wciąż stoją w jednym miejscu jeśli chodzi o rozwój kariery, z reguły popełniają te same błędy. Jeśli od kilku lat nie rozwijasz się zawodowo, a Twoje wynagrodzenie ciągle jest zbyt niskie, to prawdopodobnie popełniasz niektóre z nich.

Nie rozwijasz swoich kompetencji

Zastanów się, ile czasu poświęcasz na rozwój swoich kompetencji. Przemyśl, w którym kierunku warto się rozwijać, aby inni chcieli płacić Ci więcej. Szkolenia firmowe zazwyczaj nie zapewniają potrzebnego samorozwoju.

Masz negatywne nastawienie

Wiele osób zamiast szukać pozytywów oraz perspektyw na poprawę swojej sytuacji, skupiają się na narzekaniu. Uśmiech i optymistyczne podejście pomoże Ci otworzyć wiele drzwi.

Nie podejmujesz dodatkowej pracy

Jeśli chcesz osiągnąć sukces, musisz być gotowy do pracy przez dłużej niż osiem godzin dziennie. Inwestuj w siebie, zamiast trwonić cenny czas. Sprawdź, które kursy i szkolenia pomogą Ci w rozwoju.
Twierdzisz, że nie masz czasu
Brak czasu to najczęstsza wymówka wszystkich, którzy stoją w miejscu ze swoim rozwojem zawodowym. W większości przypadków bardzo łatwo udowodnić, że to wytłumaczenie jest bezpodstawne. Przeanalizuj kilka dni ze swojego życia i rozpisz ile godzin poświęcasz na poszczególne czynności. Prawdopodobnie okaże się, że część czasu tracisz na przeglądanie aplikacji w telefonie lub patrzenie w telewizor.

Boisz się zaryzykować
W dzisiejszych czasach okazje czekają na Ciebie wszędzie. Wiele firm otwiera swoje oddziały w Polsce, możesz aplikować do zagranicznych pracodawców, a nawet ubiegać się o dofinansowanie swojej działalności. Nie musisz tkwić w firmie, która nie zapewnia Ci pieniędzy oraz rozwoju, na któreliczysz. Nie bój się podjąć ryzyka i wykorzystać swojego potencjału.


Jak zacząć zarabiać więcej?
Pokazaliśmy Ci najczęstsze błędy osób, które nie są zadowolone ze swojej pensji oraz życia zawodowego. Teraz pokażemy Ci kilka pomysłów na to, jak zmienić tą sytuację.

1. Naucz się zarządzać swoimi oszczędnościami
Większość osób nie umie odpowiednio zarządzać swoim kapitałem. Polacy wciąż inwestują w lokaty, które obecnie nie są nawet pewnym zabezpieczeniem przed inflacją. Jeśli zależy Ci na pomnażaniu dochodów, powinieneś skupić się na bardziej opłacalnych sposobach inwestowania. Obecnie na topie jest rynek forex oraz kryptowaluty. Jeśli nie masz doświadczenia w tych dziedzinach, koniecznie skorzystaj z pomocy brokera lub profesjonalnego kryptobota np. Bitcoin Trader. Zaawansowane platformy opierają się na algorytmach, które analizują dane rynkowe i podejmują najlepsze decyzje.

2. Szlifuj znajomość języków obcych

Jeśli chcesz mieć dostęp do najnowszych technologii, wiedzy oraz informacji podawanych przez ekspertów, musisz ćwiczyć znajomość języków obcych. Szczególnie ważny jest angielski. To obowiązkowa sprawa, jeśli chcesz rozwijać się w międzynarodowych firmach.

3. Skup się na poznawaniu właściwych ludzi

Przyjrzyj się osobom w swoim otoczeniu. Zastanów się, co daje Ci dana znajomość. Czy osoby, z którymi spędzasz czas inspirują Cię do rozwoju, czy ciągną w dół i nastawiają negatywnie do rzeczywistości? Upewnij się, że trzymasz się blisko osób od których możesz wiele się nauczyć. Pozostawaj otwarty na nowe horyzonty.

4. Ustal plan zawodowy na najbliższe lata
Postaraj się jak najdokładniej ustalić swoje priorytety na najbliższe lata. Im dokładniejszy plan tym lepiej. Musisz sam rozliczać się przed sobą z tego, co osiągnąłeś przez poszczególne miesiące. Bardzo możliwe, że nie dotrzesz do miejsca, które sobie założyłeś. Nie oznacza to jednak, że nie osiągniesz sukcesu.


5. Znajdź odwagę na zmiany

Wiele osób bardzo boi się wychodzić ze swojej strefy komfortu. Przyzwyczaiłeś się do swojej firmy, działu, otoczenia. Z jednej strony chciałbyś osiągnąć coś więcej, a z drugiej blokuje Cię strach przed zmianami. Pora z tym skończyć, aby w pełni wykorzystać swój potencjał i zacząć zarabiać więcej.

6. Zastosuj strategię win-win

Jeśli chcesz osiągnąć sukces, nie zawsze warto działać w pojedynkę. Zamiast skupiać się na zwalczaniu konkurencji, zastanów się z kim opłaca Ci się podjąć współpracę. Przemyśl, co jako przedsiębiorcy możecie sobie wzajemnie zaproponować. Wspólnie możecie osiągać ambitniejsze cele i lepsze rezultaty.

7. Przemyśl założenie własnej działalności
Nie widzisz dla siebie perspektyw w obecnej pracy? Zamiast tracić czas, pomyśl o założeniu własnego biznesu. Zostaniesz swoim szefem i będziesz robić to, co kochasz. Zanim zdecydujesz się na ten krok, dokładnie przemyśl co chcesz robić i stwórz własny biznesplan. Musisz wiedzieć, kto będzie Twoim klientem, co będziesz sprzedawać oraz jak przekonasz swoich odbiorców do zakupu. We własnym biznesie możesz nieustannie się rozwijać, tworzyć kolejne produkty i zdobywać nowe rynki.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Co zrobić, żeby zarabiać więcej?

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale KulturaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Co zrobić, żeby zarabiać więcej?