Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Coca-Cola daje 10-krotność pensji za odejście z pracy

Firma

rss

Coca-Cola daje 10-krotność pensji za odejście z pracy

2012.01.17//  D. Pęgiel
Związkom zawodowym nie odpowiada propozycja Coca-Coli skierowana do pracowników, którzy zdecydują się odejść z łódzkiej fabryki za porozumieniem stron. Osoby te będą mogły liczyć na wyższe odprawy niż ci, których obejmą zwolnienia grupowe. Koncern chce wypłacić nawet 10-krotność pensji - czytamy na portalu Gazeta.pl.
Coca-Cola daje 10-krotność pensji za odejście z pracy Coca-Cola daje...
Coca-Cola daje 10-krotność pensji za odejście z pracy ...10-krotność pensji...
Coca-Cola daje 10-krotność pensji za odejście z pracy ...za odejście z pracy

Pracę w łódzkich zakładach Coca-Coli ma stracić 160 osób. Wczoraj odbyła się druga runda rozmów przedstawicieli koncernu ze związkowcami. Sławomir Maciaszczyk - przewodniczący zakładowej "Solidarności" - oznajmił, iż podczas tego spotkania nie zapadły żadne rozstrzygnięcia, a firma zachowuje swoje stanowisko w sprawie odpraw.

Związkowiec twierdzi, że koncern próbuje skłonić pracowników, by zgodzili się na rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Chcąc uniknąć zwolnień grupowych Coca-Cola kusi odprawami, które w przypadku osób pracujących w firmie dłużej niż 15 lat określono na 10-krotność miesięcznego wynagrodzenia – poinformowała "Gazeta Wyborcza".

Uniknięcie zwolnień grupowych sprawiłoby, że koncern nie musiałby się przejmować dodatkowymi uprawnieniami przysługującymi zwalnianym pracownikom. Przy tej opcji mają oni pierwszeństwo przy naborze, jeśli taki będzie miał miejsce. Ponadto firma musi ich poinformować, gdy zacznie przyjmować ludzi.

Koncern tłumaczy zwolnienia "trudnymi warunkami makroekonomicznymi i presją kosztów zewnętrznych". Chodzi przede wszystkim o coraz wyższą cenę cukru, paliwa i granulatu do produkcji plastikowych opakowań. "Gazeta Wyborcza" podała również, że w poniedziałek o sytuacji w łódzkim zakładzie nikt z przedstawicieli firmy nie chciał rozmawiać.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: gazeta.pl, Gazeta Wyborcza


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Coca-Cola daje 10-krotność pensji za odejście z pracy

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Coca-Cola daje 10-krotność pensji za odejście z pracy