Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Coraz więcej dyrektorów zgarnia nagrody w ministerstwach i samorządach

Finanse

rss

Coraz więcej dyrektorów zgarnia nagrody w ministerstwach i samorządach

2011.12.27//  D. Pęgiel
Z informacji zgromadzonych przez "Dziennik Gazetę Prawną" wynika, że w ministerstwach i samorządach rośnie liczba osób inkasujących premie roczne. Zdaniem gazety tendencja ta zostanie utrzymana także w 2012 roku, w którym więcej nagród trafi do dyrektorów i prezesów, gdyż szeregowym pracownikom zamrożono płace - czytamy na portalu Gazetaprawna.pl.
Coraz więcej dyrektorów zgarnia nagrody w ministerstwach i samorządach Coraz więcej dyrektorów...
Coraz więcej dyrektorów zgarnia nagrody w ministerstwach i samorządach ...zgarnia nagrody...
Coraz więcej dyrektorów zgarnia nagrody w ministerstwach i samorządach ...w ministerstwach i samorządach

Dziennik przeprowadził sondę, która pokazuje, że przybywa osób uprawnionych do odebrania premii. Jako przykład wskazuje dwa resorty zarządzane przez polityków PSL. W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w 2011 roku wypłacono 32 osobom 788 tys. zł nagród za poprzedni rok. Natomiast cztery lata temu bonusy w łącznej kwocie 315 tys. zł otrzymało 13 osób. Podobną tendencję gazeta zauważa w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. W bieżącym roku wypłacono tam sześciu kierownikom 104 tys. zł bonusów rocznych.

Równie hojne są samorządy, które nagradzają dyrektorów szpitali czy prezesów własnych spółek. Cztery lata temu katowicki Urząd Miasta wypłacił 18 osobom 137,5 tys. zł, w tym roku 19 osobom - 222 tys. zł. Z kolei w Urzędzie Miasta w Kielcach w 2011 roku wydano na ten cel 180 tys. zł; w 2007 roku było to 32 tys.

Według związków zawodowych w nadchodzącym roku z powodu kryzysu nie powinno się nagradzać w ten sposób kierowników. Dr Marcin Zieleniecki z NSZZ "Solidarność" twierdzi, że należy ich traktować podobnie jak szeregowych urzędników, którym zamrożono płace. Zaznacza również, iż niepokojący jest wzrost liczby osób na stanowiskach kierowniczych, które są uprawnione do otrzymania bonusu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: gazetaprawna.pl, Dziennik Gazeta Prawna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Coraz więcej dyrektorów zgarnia nagrody w ministerstwach i samorządach

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Coraz więcej dyrektorów zgarnia nagrody w ministerstwach i samorządach