Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Cukier w soku bez dodatku? cukru

Firma

rss

Cukier w soku bez dodatku? cukru

2010.10.26//  D. Pęgiel
Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przedstawiła rezultaty badań, z których wynika, że 74% partii soków ma złe oznaczenia.

Kontroli jakościowej zostały poddane soki i nektary. Badanie odbyło się w 21 firmach, w tym w 3 przetwórniach ekologicznych. Inspektorzy nie mieli zastrzeżeń co do smaku, wyglądu i zapachu produktów. Uwagi dotyczyły głównie nieprawidłowych oznakowań. Wymagań nie spełniało 74% kontrolowanych. Niezgodnie z przepisami oznakowane były wszystkie skontrolowane artykuły ekologiczne.
74% soków źle oznakowanych
74% soków źle oznakowanych 74% soków źle oznakowanych
74% soków źle oznakowanych

Producenci używali określenia świeży, podczas gdy sok został wyprodukowany z produktów poddanych pasteryzacji i mrożeniu. Informowali, że wyrób nie zawiera cukru, który z kolei znajdował się w jego składzie.

Jak informuje portal wprost.pl: Wojewódzkie inspektoraty JHARS wydały 7 decyzji administracyjnych, w tym 4 nakazujące zmianę oznakowania i 2 decyzje o nałożeniu kary pieniężnej w wysokości 1000 zł za złe znakowanie.

Serwis dodaje: W porównaniu z poprzednimi kontrolami soków i nektarów, zastrzeżeń Inspekcji było tym razem więcej. W 2007 r. nieprawidłowo oznakowanych było 20% badanych partii tych produktów, w 2008 r. - 33%, a w 2009 r. - 19%.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wprost.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Cukier w soku bez dodatku? cukru

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Cukier w soku bez dodatku? cukru