Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Danielle Chiesi - miss skazana za korzystanie z poufnych informacji

Prawo

rss

Danielle Chiesi - miss skazana za korzystanie z poufnych informacji

2011.07.21//  D. Pęgiel
Była królowa piękności Danielle Chiesi została skazana na dwa i pół roku więzienia. 45-latkę, która trudniła się inwestycjami na rynku funduszy hedgingowych, uznano winną wykorzystania podczas transakcji poufnych informacji - czytamy na stronach internetowych "Rzeczpospolitej".

Chiesi była bliską współpracownicą miliardera Raja Rajaratnama, założyciela funduszu hedgingowego Galleon, który również oczekuje na ogoszenie wyroku. Na początku bieżącego roku przyznała się do trzech stawianych jej zarzutów, odnoszących się do wykorzystania informacji poufnych.
Danielle Chiesi
Danielle Chiesi Danielle Chiesi
Danielle Chiesi

Wyrok został ogłoszony prze sędziego Richarda Holwella i Jest on o 16 miesięcy łagodniejszy od tego, którego domagał się prokurator. Obrońca byłej miss nastolatek argumentował, że jego klientka, która swego czasu porównała handel z wykorzystaniem poufnych danych do orgazmu, nigdy nie korzystała z nich do prowadzenia własnych interesów. Ponadto adwokat Chiesi twierdził, że 45-latka padła ofiarą "toksycznej" relacji seksualnej z Markiem Kurlandem, swoim byłym szefem - maklerem w New Castle Partners, który także został uznany winnym w sprawie funduszu Galleon.
Danielle Chiesi
Danielle Chiesi
Danielle Chiesi

Według oskarżycieli kobieta wykorzystała swój urok osobisty i wygląd fizyczny podczas prowadzenia rozmów z dobrze poinformowanymi przedstawicielami wielu firm, m.in. Advanced Micro Devices, Akamai Technologies czy IBM. Zdobyte w ten sposób informacje miały pozwolić jej zarobić 4 mln USD.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Rzeczpospolita, rp.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Danielle Chiesi - miss skazana za korzystanie z poufnych informacji

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale KulturaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Danielle Chiesi - miss skazana za korzystanie z poufnych informacji