Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Dochody Polaków wzrosły w ostatnich latach o 65 proc.

Finanse

rss

Dochody Polaków wzrosły w ostatnich latach o 65 proc.

2013.05.08//  P. Rączka
Tagi: Euro UE Polska
Eurostat opublikował raport z którego wynika, że w Polsce w latach 2005-2011 dochody na członka rodziny wzrosły o ponad 65 proc. - mimo to ciągle pozostajemy jednym z najbiedniejszych krajów na Starym Kontynencie. Dane pokazują średnie dochody na członka rodziny w Unii Europejskiej i innych państwach Europy w 2011 roku. Najbogatszy wciąż jest Luksemburg, natomiast dochód na członka w zamykającej liście Rumunię jest siedem razy niższy.
Dochody Polaków wzrosły w ostatnich latach o 65 proc.
Dochody Polaków wzrosły w ostatnich latach o 65 proc.
Dochody Polaków wzrosły w ostatnich latach o 65 proc.

Wśród mniej zamożnych państw znalazły się również takie kraje jak Łotwa i Bułgaria. Zdecydowanie lepiej żyje się z kolei w Norwegii, Szwajcarii oraz Austrii. Patrząc na dochody Polaków pod względem tego ile możemy kupić w danym kraju za daną pensję, uplasowliśmy się w UE na ósmym miejscu od końca - wliczając Chorwację. Po przeliczeniu na euro, jedna osoba w domostwie miała na głowę w 2011 roku do dyspozycji 5025 euro.

Mieszkaniec Luksemburga miał w tym czasie 32 538 euro, a najbiedniejszy obywatel UE, Rumun, miał do dyspozycji tylko 2116 euro. Średnia dla obecnych państw UE oraz Chorwacji wyniosła 14 766 euro.

Lider wzrostu, Słowacja, zwiększyła swoje dochody w latach 2005-2011 aż o 122 proc. Na drugim miejscu była Polska, ze wzrostem o 72,5 proc. Wzrost zanotowano niemal we wszystkich krajach, oprócz Wielkiej Brytanii, gdzie w porównaniu z 2005 rokiem przy wyrównaniu względem siły nabywczej zarabiano o 0,2 proc. mniej oraz w Luksemburg, gdzie dochody spadły o 3,3 proc.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Dochody Polaków wzrosły w ostatnich latach o 65 proc.
 / 
Komentarze do: Dochody Polaków wzrosły w ostatnich...
bene pisze:

Wniosek ???? Trza wyjechać na zachód dopóki jeszcze mamy czego tam szukać

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Dochody Polaków wzrosły w ostatnich latach o 65 proc.