Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Dynamiczny rozwój e-handlu

Firma

rss

Dynamiczny rozwój e-handlu

2013.01.29//  D. Pęgiel
W Polsce działa blisko 12 tysięcy sklepów internetowych, a wartość rynku e-handlu wycenia się na około 23 mld zł. Zdaniem ekspertów w trudnych czasach Internet staje się sposobem na przetrwanie dla tradycyjnych sklepów - podała Agencja Informacyjna Newseria.

Według Agnieszki Borowskiej z firmy Comarch e-handel w Polsce i na świecie będzie rozwijał się bardzo dynamicznie. W 2012 roku polskie e-sklepy zarobiły prawie 23 mld zł. W 2013 roku kwota ta ma być większa o kilka miliardów. Eksperci podkreślają, że tylko na przestrzeni ostatnich 6 lat liczba sklepów internetowych podskoczyła ponad czterokrotnie. W 2006 roku w Polsce było ich 2,8 tys.
Dynamiczny rozwój e-handlu E-handel w Polsce...
Dynamiczny rozwój e-handlu ...będzie rozwijał się...
Dynamiczny rozwój e-handlu ...bardzo dynamicznie

Według specjalistów na rozwój e-handlu wpływa chęć oszczędzania. W tej kwestii nie ma danych z polskiego rynku, jednak wiadomo, że z rabatów w sieci w USA korzysta ponad 90 mln dorosłych mieszkańców, czyli niemal jedną trzecia całej populacji. Wśród innych motorów wzrostu tej branży wymienia się możliwość kupna w Internecie wyspecjalizowanych produktów, których klienci nie są w stanie kupić w najbliższej okolicy.

- Jeśli się popatrzy na mapę konsumentów, to okazuje się, że najszybciej rośnie grupa kupujących z obszarów poza miejskich. To są ludzie, którzy na co dzień nie mają dostępu do centrów handlowych - podkreśla specjalistka Comarch, której słowa przytacza Newseria.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: newseria.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Dynamiczny rozwój e-handlu

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale KulturaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Dynamiczny rozwój e-handlu