Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   E-handel na celowniku fiskusa

Firma

rss

E-handel na celowniku fiskusa

2012.04.22//  D. Pęgiel
"Dziennik Gazeta Prawna" ostrzega, że osoby, które handlują w Internecie i spóźniają się z legalizacją e-sprzedaży, powinny spodziewać się kontroli fiskusa. Skarbówka zamierza w ten sposób zmusić sprzedawców do płacenia podatków.

Gazeta zaznacza, iż pretekstem do wizyty inspektorów skarbowych może być między innymi nagły wzrost obrotów przedsiębiorstwa na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Tym samym sprzedawca, który dotychczas ukrywa swoją działalność internetową i nagle postanowił wyjść z szarej strefy, może zostać dokładnie prześwietlony. Kwestia ta dotyczy także poprzednich lat.
E-handel na celowniku fiskusa E-handel...
E-handel na celowniku fiskusa ...znalazł się na celowniku...
E-handel na celowniku fiskusa ...fiskusa

Sprawdzone mogą bowiem zostać rozliczenia nawet 5 lat wstecz. Wytyczne w tej sprawie przekazało urzędom i izbom skarbowym Ministerstwo Finansów w Krajowym Planie Dyscypliny Podatkowej na 2012 roku.

W ramach kontroli sprawdzone mogą zostać m.in. portale aukcyjne, adresy e-mail, strony www, numery wykorzystywane w komunikatorach, rachunki bankowe, numery telefonów, nazwy firm, imiona i nazwiska czy nazwy przedmiotów sprzedaży - podał "Dziennik Gazeta Prawna".

Zdaniem urzędników "wzmożone kontrole mają zwiększyć świadomość obowiązku rejestrowania e-handlu i płacenia podatków". Do kontroli handlu w sieci powołano się wyspecjalizowane komórki działające przy Izbie Skarbowej w Bydgoszczy i we Wrocławiu.

Inspektorzy twierdzą, że podatnicy nie rejestrują przedsiębiorstw prowadzonych w Internecie, nie używają kas fiskalnych i w efekcie nie odprowadzają należnych podatków. Według nich skala tego typu nadużyć jest bardzo duża.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
E-handel na celowniku fiskusa
 / 
Komentarze do: E-handel na celowniku fiskusa
qumpel pisze:

Fiskus jak by mógł to by pozabierał wszystkie pieniądze wszystkim ludziom! A najlepiej jak by powstała legalna dyktatura,bo nielegalna to już jest. Sami budują pałace,a babci która sprzedaje pietruszkę straż miejska nakłada mandaty za nielegalny handel. Skandal!

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   E-handel na celowniku fiskusa