Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   E-myto - inspekcja drogowa karze za niekorzystanie z systemu

Finanse

rss

E-myto - inspekcja drogowa karze za niekorzystanie z systemu

2011.07.10//  D. Pęgiel
Nawet kilka tysięcy zł mandatu mogą otrzymać kierowcy, którzy po nieprzystosowanych do ruchu ciężarówek trasach omijają płatne odcinki dróg. Sygnały, że ciężarówki rozjeżdżają małe drogi, przekazują inspektorom transportu drogowego mieszkańcy i lokalne władze – czytamy na portalu Tvp.info.

Zadanie sprawdzania, czy kierowcy ciężarówek płacą za przejazd płatnymi odcinkami dróg, przypadło przede wszystkim inspekcji drogowej. Jak oznajmił przedstawiciel Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Alvin Gajadhur, przez kilka dni obowiązywania systemu tylko w Wielkopolsce inspektorzy odnotowali kilkanaście samochodów ciężarowych, które omijały płatne odcinki tras drogami, nieprzystosowanymi do ruchu ciężarowego. Na przewoźników spadły kary administracyjne, których łączna suma przekroczyła 50 tys. zł.
inspekcja drogowa Inspektorzy sprawdzają...
inspekcja drogowa ...czy kierowcy ciężarówek płacą za przejazd...
inspekcja drogowa ...płatnymi odcinkami dróg

E-myto płacą ciężarówki i samochody osobowe z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony oraz autobusy niezależnie od ich masy. Stawki opłaty wynoszą od 0,20 zł do 0,53 zł za kilometr przejazdu autostradami i drogami ekspresowymi oraz od 0,16 zł do 0,42 zł za kilometr dla pozostałych dróg krajowych.

Przed skorzystaniem z płatnego odcinka drogi, właściciele samochodów, za które trzeba płacić, zobowiązani są zarejestrować się w systemie i wypożyczyć urządzenie Viabox, które odpowiada za naliczanie przejechanych kilometrów. Mandat za jazdę bez tego sprzętu wynosi 3 tys. zł, a kara w przypadku niepełnej opłaty to 1,5 tys. zł.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: tvp.info, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
E-myto - inspekcja drogowa karze za niekorzystanie z systemu
 / 
Komentarze do: E-myto - inspekcja drogowa karze za...
Fliper pisze:

Ten atak na drogi lokalne jest tymczasowy i w każdym kraju tak było. Przewoźnicy szybko zobaczą, że to im się nie opłaca i wrócą na drogi płatne bez korków i długich objazdów.

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   E-myto - inspekcja drogowa karze za niekorzystanie z systemu