Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Efekty interwencji Banku Szwajcarii zostały zniwelowne

Opinie

rss

Efekty interwencji Banku Szwajcarii zostały zniwelowne

2011.08.03//  Przemysław Kwiecień
Mimo, iż środowe dane z USA można ocenić jako neutralne niespecjalnie pomaga to rynkom. Rynki akcji spadają już pod własnym ciężarem – nowe minima, zarówno w Warszawie (pokonanie ważnego poziomu 2605 pkt.) jak i w Nowym Jorku (spadek notowań kontraktów na S&P500 poniżej 1242 pkt.) dodają niedźwiedziom wigoru.
Zgodnie z tym, o czym piszemy od pewnego czasu to efekt dostosowywania oczekiwań przez inwestorów, którzy do tej pory liczyli na rychłe przyspieszenie wzrostu gospodarczego. Nieco większe spadki mamy również na rynku surowców, choć skala tych ruchów to ciągle zdecydowanie za mało aby pomóc zwalniającej globalnej gospodarce.

Nastroje na rynkach akcji dają się odczuć na rynku walutowym, pogarszający się sentyment sprawia, że efekty interwencji Banku Szwajcarii zostały w dużym stopniu zniwelowane. W rezultacie kurs CHFPLN ponownie wzrósł w pobliże poziomu 3,70 i to przy względnie stabilnym kursie EURPLN. Za euro płacimy bowiem 4,04 złotego. Jutro testem dla rynku będzie aukcja hiszpańskich obligacji. Inwestorzy mogą też zastanawiać się, czy na kryzysową sytuację w jakiś sposób zareaguje EBC.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Efekty interwencji Banku Szwajcarii zostały zniwelowne

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Efekty interwencji Banku Szwajcarii zostały zniwelowne