Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Emeryci szykują pozew zbiorowy przeciwko ZUS

Prawo

rss

Emeryci szykują pozew zbiorowy przeciwko ZUS

2011.10.24//  D. Pęgiel
"Dziennika Gazeta Prawna" donosi, iż emeryci zamierzają złożyć do sądu cywilnego pozew zbiorowy przeciwko Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych w związku ze zmianami przepisów, które wchodzą w życie od nowego roku. Inicjatorem tej akcji jest Marian Strudziński - urzędnik z Radomia.
Przeczytaj także: Przedsiębiorcy vs. ZUS - będzie pierwszy grupowy pozew » W myśl regulacji, które zaczną obowiązywać od początku przyszłego roku mogący przejść na emeryturę będą musieli wybierać - albo zwolnią się z pracy, albo będą pobierać świadczenie. Do tej pory mieli prawo do pracy bez konieczności rozwiązywania umowy z pracodawcą.
Emeryci szykują pozew zbiorowy przeciwko ZUS Emeryci szykują...
Emeryci szykują pozew zbiorowy przeciwko ZUS ... pozew zbiorowy...
Emeryci szykują pozew zbiorowy przeciwko ZUS ...przeciwko ZUS

Inicjatywę wymierzoną w ZUS podął Marian Strudziński z Radomia – urzędnik, który nie miał opcji zwolnienia się z pracy, a następnie jej podjęcia. O ile z pracownikami pracodawcy mogą ponownie podpisać umowy, o tyle w przypadku urzędników jest to znacznie utrudnione - musieliby przejść procedurę konkursową od nowa. Dlatego Strudziński domaga się odszkodowania, twierdząc, że ZUS wprowadził go w błąd wydając decyzję o przyznaniu emerytury, która nie jest już wypłacana.
Przeczytaj także: Sondaż. Polacy: emerytury będą niewystarczające » Zdaniem prawników zmiana zasad wypłaty emerytury narusza prawa nabyte i łamie prawo własności o zasadę równości obywateli w życiu społecznym. Ponadto przepisy dyskryminują urzędników, którzy nie mogli się zwolnić z pracy na jeden dzień, by zachować prawo do zatrudnienia i otrzymywać świadczenia z ZUS.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Emeryci szykują pozew zbiorowy przeciwko ZUS

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Emeryci szykują pozew zbiorowy przeciwko ZUS