Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Euro 2012: Polska i Ukraina lepsza niż Austria i Szwajcaria

Finanse

rss

Euro 2012: Polska i Ukraina lepsza niż Austria i Szwajcaria

2012.06.20//  P. Rączka
Tagi: EURO 2012
Mistrzostwa Europy rozgrywane na boiskach w Polsce i na Ukrainie już wypadły lepiej jeżeli chodzi o frekwencję, niż te z 2008 roku, które odbywały się w Austrii i Szwajcarii. Już w fazie grupowej przyjechało do nas więcej kibiców, niż w trakcie całych poprzednich mistrzostw. We Wrocławiu, w Poznaniu, Gdańsku i Warszawie swoją drużynie wspierało ponad 376 tys. kibiców z zagranicy. Doliczając do tego gości UEFA, VIP-ów i sponsorów, liczba ta zwiększy się do pół miliona.
Euro 2012: Polska i Ukraina lepsza niż Austria i Szwajcaria
Euro 2012: Polska i Ukraina lepsza niż Austria i Szwajcaria
Euro 2012: Polska i Ukraina lepsza niż Austria i Szwajcaria

Jeżeli chodzi o fazę grupową na Stadionie Narodowym mecze śledziło 161 tys. kibiców. - niemal jedna czwarta to Rosjanie. W Gdańsku 117 tys. - 21 proc. Hiszpanów. Niemal tyle samo we Wrocławiu - 27 proc. Czechów. Jeżeli chodzi o Poznań było 106 tys. osób, z czego 29 proc. stanowili Irlandczycy. We wszystkich strefach kibica w Polsce przewinęło się ponad 2 mln fanów. Cztery lata temu w austriackich strefach kibica było 952 tys. osób, a w szwajcarskich - 1,6 mln.

Zarówno Polska jak i Ukraina spodziewała się 800 tys. gości z zagranicy. U naszych sąsiadów było ich jednak o 300 tys. mniej niż planowano. Efekt? Nawet na takich meczach jak Anglia vs. Francja 11 czerwca w Doniecku, na stadionie można było zobaczyć wiele pustych miejsc. Dużym ciosem dla Ukrainy było również to, że niektórzy kibice woleli mieszkać w Polsce i dojeżdżać na mecze swojej reprezentacji.

Eksperci przyznają, że Polska miała łatwiej jeżeli chodzi o organizacje, gdyż przystępowała do Euro z wyższego poziomu cywilizacyjnego. - Do tego dochodzą inne niż na Zachodzie mechanizmy zarządzania czy przygotowania administracji - mówi dr Andrzej Ferens, politolog z Uniwersytetu Wrocławskiego w rozmowie z Dziennikiem Gazeta Prawna. Zagraniczne media chwalą jednak Euro 2012 w obu krajach.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Euro 2012: Polska i Ukraina lepsza niż Austria i Szwajcaria

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Euro 2012: Polska i Ukraina lepsza niż Austria i Szwajcaria