Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Euro 2012: Polska i Ukraina lepsza niż Austria i Szwajcaria

Finanse

rss

Euro 2012: Polska i Ukraina lepsza niż Austria i Szwajcaria

2012.06.20//  P. Rączka
Tagi: EURO 2012
Mistrzostwa Europy rozgrywane na boiskach w Polsce i na Ukrainie już wypadły lepiej jeżeli chodzi o frekwencję, niż te z 2008 roku, które odbywały się w Austrii i Szwajcarii. Już w fazie grupowej przyjechało do nas więcej kibiców, niż w trakcie całych poprzednich mistrzostw. We Wrocławiu, w Poznaniu, Gdańsku i Warszawie swoją drużynie wspierało ponad 376 tys. kibiców z zagranicy. Doliczając do tego gości UEFA, VIP-ów i sponsorów, liczba ta zwiększy się do pół miliona.
Euro 2012: Polska i Ukraina lepsza niż Austria i Szwajcaria
Euro 2012: Polska i Ukraina lepsza niż Austria i Szwajcaria
Euro 2012: Polska i Ukraina lepsza niż Austria i Szwajcaria

Jeżeli chodzi o fazę grupową na Stadionie Narodowym mecze śledziło 161 tys. kibiców. - niemal jedna czwarta to Rosjanie. W Gdańsku 117 tys. - 21 proc. Hiszpanów. Niemal tyle samo we Wrocławiu - 27 proc. Czechów. Jeżeli chodzi o Poznań było 106 tys. osób, z czego 29 proc. stanowili Irlandczycy. We wszystkich strefach kibica w Polsce przewinęło się ponad 2 mln fanów. Cztery lata temu w austriackich strefach kibica było 952 tys. osób, a w szwajcarskich - 1,6 mln.

Zarówno Polska jak i Ukraina spodziewała się 800 tys. gości z zagranicy. U naszych sąsiadów było ich jednak o 300 tys. mniej niż planowano. Efekt? Nawet na takich meczach jak Anglia vs. Francja 11 czerwca w Doniecku, na stadionie można było zobaczyć wiele pustych miejsc. Dużym ciosem dla Ukrainy było również to, że niektórzy kibice woleli mieszkać w Polsce i dojeżdżać na mecze swojej reprezentacji.

Eksperci przyznają, że Polska miała łatwiej jeżeli chodzi o organizacje, gdyż przystępowała do Euro z wyższego poziomu cywilizacyjnego. - Do tego dochodzą inne niż na Zachodzie mechanizmy zarządzania czy przygotowania administracji - mówi dr Andrzej Ferens, politolog z Uniwersytetu Wrocławskiego w rozmowie z Dziennikiem Gazeta Prawna. Zagraniczne media chwalą jednak Euro 2012 w obu krajach.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Euro 2012: Polska i Ukraina lepsza niż Austria i Szwajcaria

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Euro 2012: Polska i Ukraina lepsza niż Austria i Szwajcaria