Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Euro 2012 - miliony złotych za logo Mistrzostw Europy

Firma

rss

Euro 2012 - miliony złotych za logo Mistrzostw Europy

2011.01.10//  D. Pęgiel
Licencja na produkcję gadżetów z logo Mistrzostw Europy, które odbędą się w 2012 roku, kosztuje miliony złotych. Mimo tej ceny Dziennik Gazeta Prawna twierdzi, że zakup prawa sprzedaży gwarantuje spory zysk.

Sumaryczna wartość umów licencyjnych, dających prawo do sprzedaży konkretnych produktów z logo mistrzostw, w 2008 roku wyniosła 200 mln euro. Była to kwota dwukrotnie większa niż przed turniejem w 2004 roku. Nie oszacowano, ile może wynieść obecnie. Wiadomo natomiast, że blisko 30 polskich firm planuje zawarcie umowy z Unią Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA), która dysponuje prawami do nazw i logo.
Euro 2012
Euro 2012 Euro 2012
Euro 2012

Przy zakupie licencji nabywca musi liczyć się z jednorazową zapłatą w wysokości od kilkudziesięciu tysięcy do kilku milionów złotych, a później również z prowizją od sprzedaży produktów - od kilku do kilkunastu procent ceny.

Przed mistrzostwami w Austrii i Szwajcarii podpisano 50 umów, które zawarli nie tylko przedsiębiorcy z krajów-organizatorów, ale także z zagranicy. Przy okazji polsko-urkaińskiej imprezy przewiduje się, że zagraniczne zainteresowanie może być jeszcze większe, gdyż Mistrzostwa Europy i gadżety z nimi związane, zyskują na popularności.

Dla wielu przyszłych licencjobiorców ważny jest nie tylko zysk płynący z Euro 2012, ale także możliwość poprawy rozpoznawalności marki, co gwarantuje udział w tak dużym przedsięwzięciu. Pierwsze licencjonowane produkty mistrzostw pojawią się na rynku w czerwcu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna; wprost.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Euro 2012 - miliony złotych za logo Mistrzostw Europy

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Euro 2012 - miliony złotych za logo Mistrzostw Europy