Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Euro najtańsze od roku

Opinie

rss

Euro najtańsze od roku

2010.01.18//  Marcin R. Kiepas
Złoty rozpoczął trzeci tydzień stycznia od umocnienia. W godzinach przedpołudniowych kurs wspólnej waluty spadł do 4,0150 zł z 4,0516 zł w piątek i był najniższy od roku. Dolar potaniał w tym samym czasie o 2,6 gr do 2,7920 zł.
Przeczytaj także: Fortuna zagości na GPW? »Pozytywny wpływ na notowania polskiej waluty ma poprawa nastrojów na rynkach akcji, i co się z tym wiąże wzrost awersji do ryzyka, po piątkowej realizacji zysków. Nie bez znaczenia jest również utrzymujący się dobry sentyment do złotego, co najlepiej obrazują systematycznie ukazujące się raporty sugerujące jego umocnieni w tym roku. Najświeższym przykładem jest upubliczniony w poniedziałek raport Goldman Sachs w którym można przeczytać, że analitycy tego banku oczekują spadku kursu EUR/PLN do 3,80 zł w ciągu 12 miesięcy.
Złotego wspierają także oczekiwanie na licznie publikowane w tym tygodniu raporty makroekonomiczne z Polski. Szczególnie na dane o grudniowej dynamice produkcji przemysłowej. Szacuje się, że wzrośnie ona aż o 11 proc. rok do roku, po tym jak w listopadzie wzrost ten sięgnął 9,8 proc. Dane o produkcji zostaną opublikowane w czwartek. Tego dnia światło dzienne ujrzą jeszcze dane o inflacji PPI, inflacji bazowej i protokół z ostatniego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Dzień później zostaną opublikowane dane o koniunkturze gospodarczej, natomiast we wtorek raporty o przeciętnym wynagrodzeniu i zatrudnieniu.

Sytuacja techniczna na wykresie EUR/PLN wskazuje na zdecydowaną przewagę podaży. Psychologiczny poziom 4 zł działa jak magnez i w tym tygodniu należy oczekiwać naruszenia tego poziomu. Na południe powinien kierować się również kurs USD/PLN, który od tygodnia konsoliduje się wokół poziomu 2,80 zł.
O godzinie 11:47 kurs USD/PLN testował poziom 2,7967 zł, a EUR/PLN 4,0229 zł.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers DM S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Euro najtańsze od roku

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Euro najtańsze od roku