Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Europosłowie nie muszą martwić się o przyszłość

Polityka

rss

Europosłowie nie muszą martwić się o przyszłość

2012.02.18//  D. Pęgiel
Europosłowie nabywają prawa emerytalne w wieku 63 lat, a za każdy rok spędzony w Parlamencie Europejskim dostaną dodatkowo 1,1 tysiąca złotych emerytury – poinformował dziennik "Fakt".

Gazeta podkreśla, że europosłom wystarczy jedna kadencja, by zebrać 5,5 tysiąca złotych emerytury. Ponadto oprócz unijnego świadczenie będą mogli pobierać również pieniądze z ZUS.
Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Konrad Szymański przyznaje, że wysokość członków Parlamentu Europejskiego wynika z tego, iż pracują oni w instytucji, która funkcjonuje w myśl zachodnich standardów wynagrodzeń.
Parlament Europejski
Parlament Europejski Parlament Europejski
Parlament Europejski

Warto przy tym wspomnieć, że europosłowie miesięcznie inkasują ponad 30 tysięcy złotych. "Fakt" podkreśla, że z takimi zarobkami nie muszą obawiać się przyszłości. Jako przykład przytacza Szymańskiego, który zgodnie z ostatnim oświadczeniem majątkowym ma na koncie ponad 20 tysięcy złotych, dom o wartości 2,1 miliona złotych i dwa mieszkania warte w sumie prawie milion złotych.

Szymański oznajmił także, że jest zaskoczony faktem, iż będzie pracował krócej niż inni. Bruksela każe Polakom pracować do 67. roku życia i dłużej, a jej posłowie przechodzą na emeryturę po skończeniu 63 lat.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Fakt


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Europosłowie nie muszą martwić się o przyszłość

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Europosłowie nie muszą martwić się o przyszłość