Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Eurowybory - na kogo głosować?

Polityka

rss

Eurowybory - na kogo głosować?

2009.06.05//  IAD andergrant
W niedzielę w Polsce odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W piątek o północy rozpoczyna się cisza wyborcza. Potrwa do 22. w niedzielę. Obowiązywać będzie również Internet.
 
Cisza wyborcza oznacza zakaz agitacji politycznej na rzecz jakiejkolwiek partii lub kandydata. Mamy zatem ostatni moment na podsumowanie kampanii wyborczej. A działo się…!
 
Prezentacje partii, ich programów i wpadek, opracowaliśmy według kolejności list wyborczych.
 
1. Unia Polityki Realnej
 
UPR ma bodajże najmniej realny program. Chce uwolnić Polskę… od UE. Uwaga spot jest jakby z poprzedniej epoki. Widać niski budżet partii.
Krótko - kandydaci UPR walczą o mandaty do Parlamentu Europejskiego (organu UE) bo nie popierają Unii Europejskiej. A lider tej partii, Janusz Korwin Mikke, to szowinista roku 2007. Nie odtwarzaj w obecności kobiet:
 
2. Polskie Stronnictwo Ludowe
 
PSL jak zwykle skupia się na rolnikach. Obiecuje wyższe dopłaty.
 
3. Samoobrona RP
 
Tak, tak, oni jeszcze istnieją w polityce. W swoim spocie reklamowym przepraszają za seks-aferę. Naprawdę chcą jechać do Brukseli. Pamiętacie sprawę z gwałtem na prostytutce? 
 
4. Polska Partia Pracy
 
W emitowanym na łamach TVP spocie twierdzą: nie interesują nas mandaty Parlamentu Europejskiego, weźcie je sobie. Domagają się pracy...
 
A prywatyzację szpitali rozumieją tak: 
Zdecydujcie sami.
 
5 Libertas
 
Libertas to Declan Ganley - oszołom numer jeden na scenie politycznej Europy. W skład jego drużyny wchodzą Lech Wałęsa (ale tylko podczas wystąpień zagranicznych, solidnie opłacony) oraz prezes TVP Piotr Farfał (pewnie stąd tak wiele Libertasu w telewizji). Klimat partii jest zbliżony do Ligi Polskich Rodzin.
 
Internauci sami dołożyli cegiełkę do kampanii Libertasu: 
 
6 Sojusz Lewicy Demokratycznej
 
Najważniejszym kandydatem SLD jest Wojciech Olejniczak. A jak można było wywnioskować z jego wywiadów przedwyborczych - on chyba sam nie wie po co kandyduje. Jego kampanię ograniczyć można do zdjęć z nagim torsem na okładce magazynu Wprost.
 
To jest portal dla facetów, więc zdjęć półnagich gości tu nie zamieszczamy.
25 procent kandydatów to kobiety. Zapytana na antenie TVP Info Joanna Senyszyn z SLD powiedziała, że to dowód na dyskryminację kobiet i właśnie z dyskryminacją chciałaby walczyć w PE. Udział kobiet na liście wyborczej SLD w jej okręgu jest jeszcze niższy, czyli walka o równouprawnienie we własnej partii jej nie wychodzi.
 
7 CentroLewica Porozumienie dla Przyszłości
 
Czyli ani centrum ani lewica, ale Dariusz Rosati (ojciec Weroniki), Marek Borowski i inni, którzy w tej kampanii nie dostali się do SLD.

8 Prawica Rzeczypospolitej
 
Prawica RP reklamowana jest przede wszystkim osobą Marka Jurka. Jurka reklamuje Wojciech Cejrowski. Cejrowski znany jest ze swoich podróży, książek i umiejętności tworzenia one-man-show.
 
Przesłanie partii i jej bohaterów jest katolickie, konserwatywne i ograniczone. Ale Cejrowski umie to sprzedać. Zobacz sam:
 
Moim "Ryśkiem" byłby Marek Jurek:
 
 Bratu się pomaga: 
 
9 Platforma Obywatelska
 
Partia rządząca niewiele obiecuje. Jedynie podkreśla fakt, że należy trzymać się z najsilniejszymi. Obojętnie jacy są. 
Już wiadomo, że PO ma szanse spełnić obietnice wyborcze, bo są aż tak skromne. Zgrabnie podsumował PO Szymon Majewski: 
10. Prawo i Sprawiedliwość
 
Oprócz wspominanych już spotów: zakazanych kolesi i prymitywnej drużyny Palikota, PiS w swojej kampanii skupia się na atakowaniu partii rządzącej. W prezentowanym poniżej spocie narrator wierszem deklamuje historyjkę o gumie balonowej Donald.
Hasło wyborcze wielkich lotów: Więcej dla Polski. I o wiele niższych lotów kampania medialna. A jej twarzą jest Pani Ania: 
Podsumowanie

Zarejestrowanych jest 1311 kandydatów, a do zdobycia jedynie 50 mandatów w PE (spośród 785). Co oznacza, że na jedno miejsce przypada 26 kandydatów.
 
Średnia wieku kandydatów wynosi 45 lat. Najmłodszy z nich ma 21 najstarszy 81 lat - podała Państwowa Komisja Wyborcza.
Głosowanie odbędzie się w niedzielę, 7 czerwca, w godzinach od 8:00 do 22:00, czyli w innych niż zwykle. W dniu głosowania zakazane będzie ogłaszanie wyników sondaży.
Wybór jest trudny, na listach wyborczych mamy sporo oszołomów i wyjadaczy. Lecz nie tylko ich. Ale jedynie głosując można zdecydować o reprezentacji Polski w Parlamencie Europejskim.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Państwowa Komisja Wyborcza


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Eurowybory - na kogo głosować?

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Kultura

W dziale Sport



Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Eurowybory - na kogo głosować?