Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Facebook porozumiał się z Microsoftem ws. narzędzia reklamowego

Firma

rss

Facebook porozumiał się z Microsoftem ws. narzędzia reklamowego

2013.03.02//  D. Pęgiel
Facebook odkupił od Microsoftu narzędzie reklamowe Atlas Advertiser Suite. Ma ono pomóc największemu portalowi społecznościowemu zwiększyć przychody z reklam - czytamy na portalu ekonomia24.pl. Atlas Advertiser Suite służy do internetowego marketingu. Pozwala między innymi na kreowanie kampanii reklamowych w sieci oraz monitorowanie ich efektywności.
Facebook porozumiał się z Microsoftem ws. narzędzia reklamowego Facebook odkupił...
Facebook porozumiał się z Microsoftem ws. narzędzia reklamowego ...od Microsoftu...
Facebook porozumiał się z Microsoftem ws. narzędzia reklamowego ...Atlas Advertiser Suite

Sześć lat temu Microsoft nabył Atlas Advertiser Suite od firmy aQuantive za 6,3 miliarda dolarów. Transakcja okazała się jednak niewypałem - producent oprogramowania nie był w stanie odpowiednio wykorzystać możliwości tego narzędzia. Stąd decyzja o sprzedaży.

Wczoraj firma Marka Zuckerberga poinformowała, że zawarła porozumienia z Microsoftem w sprawie kupna Atlas Advertiser Suite. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione, jednak nieoficjalnie mówi się, iż mogła ona opiewać na 6 miliardów dolarów.

Największy portal społecznościowy oznajmił, że zamierza rozwijać swoje nowe narzędzie i za jego sprawą nawiązać walkę z konkurencyjnymi reklamami Google. Z szacunków firmy EMarketer wynika, iż w tym roku przedsiębiorstwo z Mountain View będze miało prawie 18% rynku reklamy internetowej, natomiast Facebookowi przypadnie 15% tego rynku.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: ekonomia.24.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Facebook porozumiał się z Microsoftem ws. narzędzia reklamowego

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Facebook porozumiał się z Microsoftem ws. narzędzia reklamowego