Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Facebook poszukuje nowego źródła dochodów

Firma

rss

Facebook poszukuje nowego źródła dochodów

2012.04.12//  D. Pęgiel
Zdaniem grupy startupów specjalizujących się w handlu elektronicznym oraz najbardziej uznanych finansistów na świecie Facebook Inc może stać się ważnym graczem e-commerce, który zagrozi pozycji Amazon.com i eBay Inc – poinformowała agencja Reuters.

Firma, do której należy największy na świecie serwis społecznościowy, jest w trakcie pierwotnej oferty publicznej (IPO) o wartości 5 miliardów dolarów; wkrótce będzie ona musiała stawić czoła presji Wall Street - znaleźć nowe źródło dochodów i ograniczyć uzależnienie od sprzedaży reklam, która wygenerowała 85% jego zeszłorocznych przychodów.
Facebook poszukuje nowego źródła dochodów E-commerce...
Facebook poszukuje nowego źródła dochodów ...nowym źródłem dochodów...
Facebook poszukuje nowego źródła dochodów ...Facebooka?

Część komentatorów podkreśla, że rozwiązaniem tej kwestii może być tak zwany "f-commerce", czyli handel na Facebooku. Obecnie trwają prace nad nowatorskimi metodami przekonania użytkowników serwisu społecznościowego, by nie ograniczali swojej aktywności wyłącznie do kontaktów ze znajomymi, ale robili tam również zakupy. Zajmują się tym dotcomy takie jak BeachMint, Yardsellr, Oodle czy Fab.com.

Dotcomy te wspierane są kapitałem rzędu dziesiątek milionów dolarów, który pochodzi m.in. od Accel Partners, Andreessen Horowitz czy Goldman Sachs. Promują one aplikacje zakupowe, organizują internetowe wyprzedaże i testują nowe modele biznesowe na Facebooku.

Specjaliści podkreślają, że serwis społecznościowy mógłby pójść drogą Amazona, który przetworzył ogrom danych o klientach i ich transakcjach, by móc zaproponować użyteczne i spersonalizowane rekomendacje. Jednak na razie Facebook nie wypowiada się na ten temat, ale inwestorzy twierdzą, że firma jest świadoma tego, jak ważne jest posiadanie strategii dla e-commerce - podała agencja Reuters.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Reuters


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Facebook poszukuje nowego źródła dochodów
 / 
Komentarze do: Facebook poszukuje nowego źródła...
Facebook-Aplikacja pisze:

Może też pójdą w rozwój aplikacji i gier. Zynga i inni deweloperzy dostarczają im też niezłej kasy.

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Facebook poszukuje nowego źródła dochodów