Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Facebook - sąd odrzucił roszczenia Winklevossów ws. popularnego portalu

Prawo

rss

Facebook - sąd odrzucił roszczenia Winklevossów ws. popularnego portalu

2011.04.12//  D. Pęgiel
Sąd apelacyjny w Stanach Zjednoczonych zdecydowanie odrzucił wniosek bliźniaków Camerona i Tylera Winklevossów w sprawie ponowienia roszczeń do praw do Facebooka. Bracia już wcześniej zarzucali Markowi Zuckerbergowi kradzież pomysłu, a trzy lata temu podpisali z nim wielomilionową ugodę.

Winklevossowie zwrócili się do sąd o ponowne otwarcie sporu z twórcą najpopularniejsze portalu społecznościowego świata, twierdząc, że dopuścił się kradzieży kodu. Bliźniacy zatrudnili Marka Zuckerberga w 2003 roku do stworzenia portalu ConnectU, a on nie wywiązał się ze zobowiązania i w tym samym czasie założył Facebooka.
Facebook
Facebook Facebook
Facebook

Pięć lat później zawarto porozumienie, na mocy którego bracia otrzymali rekompensatę w wysokości 65 milionów dolarów. W ugodzie nie nadmieniono jednak, że Zuckerberg ukradł pomysł na portal. Historia sporu o autorstwo Facebooka stała się tematem filmu "Social Network" Davida Finchera.
Teraz sąd stwierdził, że nie ma podstaw do wznowienia sprawy.
- Winklevossowie nie są pierwszymi, którzy starają się osiągnąć zwycięstwo drogą prawną, gdy nie udało się tego osiągnąć na wolnym rynku. Droga prawna została jednak już całkowicie wyczerpana – oznajmił jeden z sędziów.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: gazeta.pl; PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Facebook - sąd odrzucił roszczenia Winklevossów ws. popularnego portalu

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Facebook - sąd odrzucił roszczenia Winklevossów ws. popularnego portalu