Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Fatalne dane o sprzedaży detalicznej

Opinie

rss

Fatalne dane o sprzedaży detalicznej

2010.05.26//  Przemysław Kwiecień
W kwietniu sprzedaż detaliczna obniżyła się o 5,6% m/m i 1,6% R/R. To pierwszy spadek sprzedaży w ujęciu rocznym do kwietnia 2005 roku. Wtedy jednak spadek wynikał wyłącznie z efektu bazy statystycznej – w kwietniu 2004 roku mieliśmy do czynienia z gromadzeniem zapasów przed przystąpieniem do UE.

Tym razem słabe dane mogą być wynikiem żałoby narodowej. Wskazują na to szczególnie słabe wyniki w kategoriach sprzedaży dóbr wyższego rzędu – samochodów, odzieży czy książek. Teza ta zostanie zweryfikowana jednak dopiero po danych za maj.
Dane o sprzedaży, podobnie jak publikowane wcześniej inne polskie dane makro nie miały zauważalnego wpływu na rynek złotego. Dzieje się tak m.in. dlatego, iż decyzje RPP jeszcze przez dłuższy czas mogą wyglądać identycznie jak ta podjęta wczoraj (brak zmian poziomu stóp). Europejski Kryzys Zadłużenia odbije się prawdopodobnie negatywnie na tempie wzrostu gospodarczego w całej UE, a to będzie zniechęcało Radę do szybkiego zaostrzania polityki monetarnej. Nie można wykluczyć scenariusza, iż stopy procentowe nie zostaną w tym roku podniesione w ogóle.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Fatalne dane o sprzedaży detalicznej

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Fatalne dane o sprzedaży detalicznej