Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Fiat: dwuletnie płatne urlopy dla 5-tysięcznej załogi

Firma

rss

Fiat: dwuletnie płatne urlopy dla 5-tysięcznej załogi

2013.01.16//  D. Pęgiel
Zakłady Fiata w Melfi na południu Włoch czeka dwuletnia restrukturyzacja. W tym czasie załoga składająca się z 5,5 tysiąca pracowników będzie rotacyjnie korzystać z płatnego urlopu – wynika z informacji przekazanych przez Informacyjną Agencję Radiową.
Przeczytaj także: Fabryka Mitsubishi za 1 euro »Fabryka w Melfi została wybudowana 20 lat temu. 11 lutego 2013 roku ruszy jej modernizacja w perspektywie podjęcia produkcji nowych modeli samochodów. Fiat planuje przeznaczyć na ten cel blisko miliard euro.
Fabryka Fiata w Melfi
Fabryka Fiata w Melfi Fabryka Fiata w Melfi
Fabryka Fiata w Melfi

Kierownictwo nie zdecydowało się zamknąć zakładu, gdyż nadal jest popyt na produkowaną w nim najnowszą wersję modelu Punto. Dlatego do końca 2014 roku wszyscy pracownicy rotacyjne będą objęci mechanizmem płatnych urlopów. W tym czasie pobierać będą 80% dotychczasowych wynagrodzeń.
Przeczytaj także: Na polskich złomowiskach najwięcej jest fiatów »Na informację o płatnych urlopach pracowników związki zawodowe zareagowały w różny sposób. Chrześcijańska centrala CISL odniosła się do niej optymistycznie; "skoro Fiat gotów jest inwestować, są widoki na przyszłość" - twierdzą przywódcy CISL. Z kolei lewicowy FIOM zaniepokojony jest brakiem bliższych szczegółów na temat inwestycji.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: forsal.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Fiat: dwuletnie płatne urlopy dla 5-tysięcznej załogi

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Fiat: dwuletnie płatne urlopy dla 5-tysięcznej załogi