Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Forbes: Jak romansować w pracy?

Firma

rss

Forbes: Jak romansować w pracy?

2009.08.12//  IAD andergrant
Nie umawiaj się z podwładnymi, zaakceptuj kilka zasad i licz się z tym, że ktoś może stracić pracę - radzi popularny magazyn dla inwestorów (wydanie amerykańskie).

Szanse na romans w pracy są wysokie. Według badań jednego z największych portali specjalizującego się w gromadzeniu ofert pracy dla specjalistów i kadry managerskiej w USA - CareerBuilder.com czterech na 10 pracowników miało romans z koleżanką z pracy na którymś etapie kariery. Trzech na dziesięciu twierdzi, że romans zakończył się małżeństwem.
Faceci o wiele częściej umawiają się z koleżankami z pracy niż dziewczynami poznanymi w sieci, barze czy na siłowni. Sprawa musi być dość poważna, skoro został właśnie opublikowany poradnik dla managerów Office Mate: The Employee Handbook for Finding and Managing Romance on the Job, Stephanie Losee. Według autorki flirtujemy w pracy, bo spędzamy tam po 12 godzin dziennie, a nie dlatego, że zatrudniamy coraz młodsze i coraz atrakcyjniejsze asystentki.

Właśnie z asystentkami jest największy problem. Jak podkreśla adwokat Kathleen McKenna z nowojorskiej kancelarii Proskauer Rose najgorszy scenariusz to flirt z podwładną. Najczęściej przekształca on się w molestowanie seksualne i sprawę sądową. Zagadnienie znamy dobrze z drugiej strony: młoda, ambitna, zrobi wszystko dla awansu... Żeby nie trzeba było polecać na współpracownika kogoś, kto jest dobry tylko w łóżku należy zapamiętać zasadę: nie umawiamy się z podwładnymi.

Stosowanie tego ograniczenia zaleca również prawnik Edward Hernstadt z kancelarii Hernstadt Atlas podając przykład, że pracownica może złożyć skargę na przełożonego i zeznać: czułam, że gdybym tego nie zrobiła, zostałabym zwolniona.

Co ciekawe, magazyn zaleca, by w przypadkach nieodpartego pokuszenia z obu stron podpisać kontrakt Amora (cupid contact). W Polsce tego jeszcze nie było, więc wyjaśniam: taki kontrakt ma polegać na tym, że obie strony oświadczają na piśmie, że zmierzają w stronę konsensualnego związku. Według Forbes na wszelki wypadek warto zgłosić romans z podwładną w dziale kadr (!).

Najlepiej jednak umawiać się z kimś z innego działu lub z firmy partnerskiej. Po drugie: zanim skonsumujesz chwilową fascynację, zastanów się kilka razy - radzą eksperci cytowani przez miesięcznik. Zastanów się też, co zrobisz jak stracisz pracę - ostrzega autor artykułu - nieudany romans owocuje najczęściej odejściem z firmy jednego z byłych partnerów. Czy tego chcą czy nie.

Forbes podejmując temat romansu w pracy wpisał się w klimat wakacyjny. W ten oto sposób dość konserwatywne pismo podjęło się tematyki seksu. Nam to wychodzi swobodniej.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Forbes


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Forbes: Jak romansować w pracy?

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Forbes: Jak romansować w pracy?