Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Francuscy prezydenci brali łapówki od afrykańskich dyktatorów?

Polityka

rss

Francuscy prezydenci brali łapówki od afrykańskich dyktatorów?

2011.09.14//  D. Pęgiel
Francuskie media domagają się śledztwa w sprawie łapówek, które mieli przyjmować Jacques Chirac i Nicolas Sarkozy. Żądania te powodowane są rewelacjami zawartymi w książce "Republika walizek z pieniędzmi". Dziennikarz śledczy Pierre Pean stwierdził w owej publikacji, że do Pałacu Elizejskiego płynęły kwoty w wysokości kilkudziesięciu milionów euro, które pochodziły od przywódców byłych afrykańskich kolonii – poinformowała PAP.
Jacques Chirac
Jacques Chirac Jacques Chirac
Jacques Chirac

W niedzielę jeden z zaufanych ludzi Laurenta Gbagbo, który do niedawna rządził na Wybrzeżu Kości Słoniowej, oznajmił, że blisko trzy miliony euro zostało przekazanych z Abidżanu do Paryża na sfinansowanie kampanii wyborczej prezydenta Jacquesa Chiraca w 2002 roku. Według francuskiej prasy afrykańscy przywódcy nielegalnie łożyli także na kampanię wyborczą Sarkozy'ego. W zamian mogli liczyć na korzystne pożyczki od paryskich banków, a francuska armia pomagała utrzymać ich u władzy.
Nicolas Sarkozy
Nicolas Sarkozy Nicolas Sarkozy
Nicolas Sarkozy

W książce, której fragmenty przytaczają media, znany reporter oświadczył, że kiedy Nicolas Sarkozy zaczął prowadzić w sondażach przed ostatnimi wyborami prezydenckimi, dyktatorzy z Czarnego Lądu przestali dawać łapówki Chiracowi. Pieniądze w walizkach zaczęły trafiać do obecnego prezydenta Francji.
Laurent Gbagbo
Laurent Gbagbo Laurent Gbagbo
Laurent Gbagbo

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: interia.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Francuscy prezydenci brali łapówki od afrykańskich dyktatorów?
 / 
Komentarze do: Francuscy prezydenci brali łapówki od...
Bartos pisze:

Ten Sarkozy to niezły łapówkarz z tego co pamietam juz mial sprawe w sadzie o to ze bral kase na kampanie od Lilliane Bettencourt ( córki założyciela koncernu kosmetycznego L'Oreal )

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Francuscy prezydenci brali łapówki od afrykańskich dyktatorów?