Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Genua: zakaz wywieszania prania

Prawo

rss

Genua: zakaz wywieszania prania

2011.02.06//  D. Pęgiel
Władze włoskiej Genui zakazały wywieszania prania w oknach i na odsłoniętych balkonach głównych ulic miasta. Przeciwnicy tej decyzji twierdzą, że bielizna na sznurkach jest nieodłącznym elementem tamtejszego krajobrazu.

W 2001 roku po raz pierwszy zakaz ten wprowadził w stolicy Ligurii premier Silvio Berlusconiego w związku ze szczytem G8. Wówczas mało kto przejął się słowami szefa rządu i w historycznym centrum pranie jak zawsze powiewało na balkonach.
Pranie w Genui
Pranie w Genui Pranie w Genui
Pranie w Genui

Obecnie do pomysłu Berlusconiego wracają miejskie władze, który ujęły go w formie rozporządzenie obowiązującego przez cały czas. Dla genueńczyków natomiast nie jasne jest sformułowanie, iż zakaz dotyczy tylko głównych ulic i chcieliby się dowiedzieć, o jakie ulice chodzi rządzącym. Werdykt w tej kwestii ma przedstawić w najbliższym czasie komendant straży miejskiej.

Tymczasem narasta sprzeciw wobec tej decyzji i to nie tylko wśród mieszkańców Genui, ale także innych włoskich miast. Przeciwnicy twierdzą, że to świecka tradycja, którą utrwalono w malarstwie, balladach i filmach.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: interia.pl; PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Genua: zakaz wywieszania prania

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Genua: zakaz wywieszania prania