Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Giełdy - GPW kontynuuje korektę

Opinie

rss

Giełdy - GPW kontynuuje korektę

2009.07.10//  Marcin R. Kiepas
Czwartkowa sesja na GPW zakończyła się wzrostami wszystkich indeksów. WIG20 zyskał 0,67 proc., rosnąc do 1819,56 pkt. Reprezentujący szeroki rynek WIG wzrósł natomiast o 0,66 proc. do 29940,56 pkt. W obu przypadkach wygrana strony popytowej nie zmieniła układu sił na wykresach. Dlatego wciąż nie ma sygnałów, że rozpoczęta w połowie czerwca korekta czteromiesięcznych wzrostów, została zakończona.
Dzisiejsza sesja w Warszawie rozpocznie się od niewielkich spadków. Sugerują to nie tylko tracące na otwarciu kontrakty terminowe na indeks WIG20 (-0,7 proc.), ale również notowane na minusach kontrakty terminowe na główne amerykańskie indeksy. Cieniem na notowania spółek paliwowych może kłaść się również taniejąca ropa.

Piątkowe kalendarium jest bogate w publikacje makroekonomiczne. Jeszcze przed rozpoczęciem sesji inwestorzy dowiedzą się jak w maju kształtowała się dynamika produkcji przemysłowej we Francji (prognoza: 0,0 proc.), o godzinie 10:30 zostaną opublikowane czerwcowe dane o inflacji PPI w Wielkiej Brytanii (prognoza: -0,8 proc.), a po południu dane ze Stanów zjednoczonych nt. majowego bilansu handlowego (prognoza: -29,9 mld USD), cen importu (prognoza: 1,5 proc.) oraz lipcowy indeks nastroju Uniwersytetu Michigan (prognoza: 70 pkt.). To te raporty mogą zdecydować o losach dzisiejszej sesji.

Z punktu widzenia analizy technicznej najważniejszym zadaniem jakie ma przed sobą popyt, to niedopuszczenie do przełamania poziomu 1800 pkt. przez indeks dużych spółek. Takie wybicie, jakkolwiek będzie miało jedynie symboliczny wymiar, bo wciąż tym głównym wsparciem są okolice 17770 pkt. (przełamana na początku czerwca linii bessy), to istotnie mogłoby popsuć nastroje na rynku, stawiając posiadaczy akcji w trudnym położeniu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers DM S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Giełdy - GPW kontynuuje korektę

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Gry

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Giełdy - GPW kontynuuje korektę