Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Globalna katastrofa gospodarcza za dwie dekady

Finanse

rss

Globalna katastrofa gospodarcza za dwie dekady

2012.04.08//  D. Pęgiel
Z najnowszych analiz raportu naukowców Massachusetts Institute of Technology z 1972 roku wynika, że około 2030 roku dojdzie do globalnej katastrofy gospodarczej i gwałtownego spadku populacji, jeśli ludzie będą konsumowali surowce w obecnym tempie - czytamy na portalu Pb.pl.               

Zdaniem australijskiego fizyka Grahama Turnera - jednego z autorów aktualnej analizy wniosków słynnego opracowania "Granice wzrostu" z 1972 roku - "świat jest na drodze do katastrofy". Raport został sporządzony na polecenie Klubu Rzymskiego. Jest on wynikiem symulacji komputerowej analizującej różne scenariusze rozwoju bazujące na aktualnych danych o dynamice populacji i globalnej konsumpcji surowców.
Naukowcy wzięli pod uwagę również różne scenariusze dotyczące produkcji rolnej, kontroli urodzin i działań na rzecz ochrony środowiska. Z większości z nich wynika stabilny wzrost populacji i gospodarki do około 2030 roku. Bez drastycznych działań na rzecz ochrony środowiska scenariusze przewidują po tej dacie prawdopodobieństwo katastrofy populacyjnej i gospodarczej.

Według specjalistów nieograniczony wzrost gospodarczy jest możliwy pod warunkiem uruchomienia przez rządy działań i promocji technologii, które nie odbiją się na środowisku naturalnym. Graham Turner zaznaczył, że najbardziej szokującą cechą analizy jest spore podobieństwo wyników scenariuszy komputerowych do tych, jakie uzyskano podczas prac nad raportem "The Limits to Growth", 40 lat temu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Orient Bambino SS - recenzja eleganckiego zegarka

Źródło: dziennik.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Globalna katastrofa gospodarcza za dwie dekady

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale KulturaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Globalna katastrofa gospodarcza za dwie dekady