Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Gorączka złota u Harrods'a

Finanse

rss

Gorączka złota u Harrods'a

2009.10.19//  J. Doe
Co sprawiło, że właściciel znanego na całym świecie, luksusowego domu towarowego Harrods przy Brompton Road w Londynie, multimilioner Mohammed Al-Fayed, pokusił się o rozszerzenie oferty sprzedaży i wprowadzenie na sklepowe półki sztabek złota?
Harrods Londyn Harrods to najsłynniejszy dom towarowy na świecie
Harrods Londyn Znajduje się w Londynie przy Brompton Road
Harrods Londyn Sala egipska w Harrods

Złoto od zawsze kusiło ludzi. Od dawien dawna uważane było za najbardziej korzystną lokatę kapitału. Teraz gdy nadeszły niepewne czasy, zainteresowanie cennym kruszcem wzrosło. Jak wskazują analitycy, cena złota umacnia się w reakcji na rosnące obawy przed słabnącym kursem dolara.

Wraz z nadejściem ożywienia gospodarczego po okresie recesji, należy spodziewać się wystąpienia niekorzystnych zjawisk inflacyjnych, wskutek chociażby wsparcia finansowego udzielonego amerykańskiej gospodarce dla potrzeb walki z kryzysem.
Przeczytaj także: Tiffany w Polsce »Pod presją obaw o przyszłość gospodarki USA i świata oraz niepewności co do innych lokat, ceny złota od jakiegoś czasu biją kolejne historyczne rekordy. Tylko w ostatnich dniach na londyńskiej giełdzie surowcowej przekroczony został nieosiągalny dotąd pułap cenowy 1063,60 USD za uncję złota. W tej sytuacji gospodarczej inwestowanie w złoto może pomóc ochronić kapitał inwestorów przed stratą.

Harrods Londyn Złoto - pewna lokata w niepewnych czasach
Harrods Londyn Złote monety potrafią zapewnić dużą stopę zwrotu inwestycji
Aktualna oferta londyńskiego domu towarowego Harrods wychodzi więc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów prywatnych. W sprzedaży znalazły się sztabki o wadze 12,5 kg, wykonane ze złota próby 999,9 czyli zawierające 99,9 procent czystego złota w stopie. Oficjalnie ceny nie podano, jednak sztaba o takiej wadze po obecnej cenie rynkowej powinna kosztować około 285.000 £.
Przeczytaj także: Złoto wraca do łask »Klienci z mniej zasobnymi portfelami mogą skorzystać z tańszej opcji zakupu złotych monet o różnej wadze. Tym wszystkim, którzy o zakupie złota mogą jedynie pomarzyć, Harrods oferuje w dziale artykułów spożywczych ciastko o wiele mówiącej nazwie "sztaba złota" za jedyne 9,95 £.

Z pewnością przy takiej okazji pojawią się nowi kupcy, chcący zarobić w krótkim czasie na zmianach cen złota. Jeśli i Ty jesteś pośród nich, dobrze się zastanów. Wbrew pozorom obecny poziom cen na zdrowy rozsądek nie zachęca do kupowania. Cena złota na rynkach utrzymuje się na rekordowo wysokim poziomie i dlatego należy bardzo poważnie liczyć się z możliwością spadków. Zgodnie ze złotą zasadą giełdy: kupuj wtedy, gdy wszyscy sprzedają, a sprzedawaj, kiedy inni kupują. Aktualnie nabywanie złota wiąże się ze sporym ryzykiem.

Inwestycje w złoto należy zdecydowanie potraktować długoterminowo. Nie należy przy tym liczyć na spektakularne zyski rzędu kilkuset procent. Z większymi zyskami można jedynie spotkać się przy inwestycjach w monety kolekcjonerskie, których wartość potrafi wzrosnąć w przeciągu kilku lat nawet do 100 procent.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Gorączka złota u Harrods'a
 / 
Komentarze do: Gorączka złota u Harrods'a
swish pisze:

Szkoda, że ten towar nie będzie dostępny w dorocznych posezonowych wyprzedażach ;)

 / 
Komentarze do: Gorączka złota u Harrods'a
darko pisze:

Ciekawe, codziennie będą wyceniać sztabkę? W sumie monety ciekawszy temat bo można przy okazji nacieszyć oczy.

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Gorączka złota u Harrods'a