Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Grecja: Yannis Kapeleris oskarżony o oszustwo podatkowe, a miał z nimi walczyć!

Prawo

rss

Grecja: Yannis Kapeleris oskarżony o oszustwo podatkowe, a miał z nimi walczyć!

2012.01.03//  J. Kruczek
Grecja próbuje się uporać z kryzysem i rozpoczyna porządki, które spotykają się z ostrymi protestami ludności. Niestety Grekom nie pomagają ich właśni politycy mający dbać o wyjście z kłopotów. Yannis Kapeleris był do niedawna sekretarzem odpowiadającym za podatki w ministerstwie finansów.

Dziś Yannis Kapeleris został oskarżony o oszustwa podatkowe, które zaowocowały stratą 15 milionów euro. Były sekretarz nie mógł się od dłuższego czasu dogadać z rządem w sprawie programu oszczędności i kilka dni temu zrezygnował ze stanowiska. Okazało się jednak, że w międzyczasie trwało śledztwo, które doprowadziło do oskarżenia wysoko postawionego Greka, mimo że jednym z jego zadań było ściganie oszustów.
Yannis Kapeleris Yannis Kapeleris
Yannis Kapeleris Grecja
Yannis Kapeleris Grecja


Yannis Kapeleris jest oskarżony o bezpodstawne anulowanie kary 3,5 tysiącom stacji benzynowych sprzedających nielegalne paliwo. Kary miały wprowadzić do budżetu państwa łącznie 15 milionów euro. Prawdopodobnie Kapeleris odpowie za oszustwo oraz przyjęcie korzyści majątkowych. Sprawa byłego sekretarza dodatkowo obniży wiarygodność Grecji w oczach ewentualnych inwestorów i państw niosących pomoc. Dług Grecji wynosi już przeszło 350 mld dolarów, a nadal nie ustalono warunków spłat z wierzycielami. Pozostaje mieć nadzieję, że Grecy ostatecznie uporają się z kłopotami finansowymi i z ludźmi, którzy pogrążają państwo i Europę jeszcze bardziej.

Yannis Kapeleris Grecja
Yannis Kapeleris Grecja
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Grecja: Yannis Kapeleris oskarżony o oszustwo podatkowe, a miał z nimi walczyć!

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

  • Po zeszłorocznym sukcesie, ASICS wprowadza na rynek nowy, ulepszony NOVABLAST 2 z jeszcze lepszą...

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Grecja: Yannis Kapeleris oskarżony o oszustwo podatkowe, a miał z nimi walczyć!