Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Grecja nie spełni warunków międzynarodowej pomocy

Finanse

rss

Grecja nie spełni warunków międzynarodowej pomocy

2011.10.03//  D. Pęgiel
Ministerstwo finansów Grecji oznajmiło, iż kraj ten nie osiągnie założonych celów redukcji deficytu budżetowego na lata 2011-12, mimo przyjętego programu oszczędnościowego. W myśl zaakceptowanego wczoraj przez rząd projektu budżetu na przyszły rok deficyt w roku bieżącym wyniesie 18,7 miliarda euro (8,5% PKB) zamiast zakładanych 17,1 miliarda euro (7,6%).
Grecja nie spełni warunków międzynarodowej pomocy Deficyt Grecji...
Grecja nie spełni warunków międzynarodowej pomocy ...w roku 2011 wyniesie....
Grecja nie spełni warunków międzynarodowej pomocy ...18,7 miliarda euro

Ponadto w oświadczeniu resortu finansów podkreślono, że tegoroczny deficyt uda się utrzymać w granicach 8,5% tylko wtedy, gdy "władze państwowe i obywatele udzielą właściwej odpowiedzi". Przewidywany deficyt budżetowy na rok 2012 określono natomiast na poziomie 14,6 miliarda euro (6,8%), czyli większym niż zakłada program oszczędnościowy (6,5% PKB).
Przeczytaj także: Strefa euro powinna przygotować się do usunięcia Grecji » Rządzący zakładają, że PKB Grecji spadnie w 2011 roku o 5,5% (wcześniej przewidywano 3,8%), a w przyszłym o 2-2,5%. Wyliczenia te są zgodnie z przewidywaniami Międzynarodowego Funduszu Walutowego, ale znacznie odbiegają od przewidywań, które stały się podstawą wieloletniej pomocy dla Grecji w wysokości 110 mld euro. Wówczas spodziewano się nawet, że w 2012 roku gospodarka Grecji odnotuj wzrost o 0,6%.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wprost.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Grecja nie spełni warunków międzynarodowej pomocy

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Grecja nie spełni warunków międzynarodowej pomocy