Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Grecja zbankrutuje na własne życzenie?

Finanse

rss

Grecja zbankrutuje na własne życzenie?

2011.11.02//  D. Pęgiel
Wielu niemieckich polityków poirytowała zapowiedź przeprowadzenia w Grecji referendum w sprawie planu ratowania tego kraju. Podkreślają oni, że państwa strefy euro podjęły wielki wysiłek, by uratować Ateny przed konsekwencjami spowodowanymi złym gospodarowaniem i niewłaściwymi decyzjami - poinformowała PAP.
Grecja zbankrutuje na własne życzenie? Greckie władze...
Grecja zbankrutuje na własne życzenie? ...zirytowały...
Grecja zbankrutuje na własne życzenie? ...niemieckich polityków

Szef frakcji liberalnej partii FDP Rainer Bruederle oznajmił, że zirytowała go inicjatywa premiera Grecji Jeorjosa Papandreu, który zamierza przeprowadzić referendum w sprawie planu ratunkowego. - Jeśli Grecja teraz powie, że chce nadal otrzymywać naszą pomoc, ale nie zrobi nic w zamian, to nie będzie podstaw do udzielenia jej dalszego wsparcia - oznajmił niemiecki polityk. Jego zdaniem, w przypadku odrzucenia przez Greków planu ratunkowego, kraj ten zbankrutuje.

Z kolei liberał Frank Schaeffler twierdzi, że Grecja wyjdzie ze strefy euro, a zapowiadane głosowanie świadczy o tym, iż polityka programów ratunkowych dla zadłużonych krajów nie działa. W myśl propozycji Papandreu głosujący mieliby się wypowiedzieć w kwestii drugiego pakietu pomocy dla Aten, uzgodnionego na szczycie strefy euro w zeszłym tygodniu.

Drugi pakiet pomocy gwarantuje Grecji 130 mld euro od eurolandu i MFW, z czego 30 mld to gwarancje dla inwestorów zachęcające ich do wymiany obligacji greckich na papiery o połowę niższej wartości. W zamian Ateny mają przyjąć radykalny program oszczędności, który budzi masowe sprzeciwy obywateli.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wprost.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Grecja zbankrutuje na własne życzenie?

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Grecja zbankrutuje na własne życzenie?